امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63963
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این دوره آموزشی با حضور اساتیدی چون استاد سید محمد مهدی میرباقری، محمد رجبی، حجت‌الاسلام رضا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این دوره آموزشی با حضور اساتیدی چون استاد سید محمد مهدی میرباقری، محمد رجبی، حجت‌الاسلام رضا اسلامی، حجت‌الاسلام محمد علی عبدالهی، حسن بنیانیان در ترم نخست (بهار) برپا خواهد شد.

براساس این گزارش، «گذار»، انتقال به دریافتی است «بنیادین» و «تاریخی» از تفکر دینی در عالم اسلامی که در سیر تطور خود در طول تاریخ در صورت‌های مختلف فقهی، فلسفی، کلامی، عرفانی و ادبی ظهور یافته است.

فهم بنیان‌های «معرفتی» و «تاریخی» تفکر و اندیشه‌ورزی عالمان، روح حاکم بر این دوره آموزشی است که گاه با «فهم نسبت آن با تفکر زمانه و تفکر رقیب» و گاه با «بازخوانی ریشه‌های فلسفی آن» و گاه با «طرح شرائط اجتماعی و سیاسی مقارن شکل‌گیری یک تفکر» حاصل می‌شود.

بدیهی است بصیرت تاریخی بر حیات ظاهری و باطنی انسان، مؤلفه‌های اساسی و نقاط کانونی و تحول آفرین این حیات، ضرورت گریز ناپذیر هر گونه اندیشه و تأمل در بنیان‌های تاریخی و معرفتی است.
 افراد با شرکت در این دوره آموزشی به فهمی تاریخی و متمایز از آنچه در نظام آموزشی غلبه دارد، دست پیدا کنند و به صورت تفصیلی با مباحثی آشنا شوند  که امکان فهم تازه‌ای از تراث علمی سلف در جهت تحولی مبنائی را فراهم سازد.

این دوره که ویژه طلاب حوزه علمیه طراحی شده، شامل چهار نیمسال تحصیلی است که هر نیمسال، طی 12 هفته برگزار می‌شود. افراد ثبت نامی در دوره، هر هفته در کلاس‌های پیش بینی شده و یک جلسه مباحثه شرکت خواهند کرد.

شروع دوره 21 فروردین سال 93 و زمان برگزاری کلاس‌ها، پنج شنبه‌ها ساعت 15 الی 19 است.

علاقه‌مندان به ثبت نام تا 28 اسفندماه سال جاری زمان دارند از طریق پایگاه gozaar-ac.ir یا تماس تلفنی با شماره‌های 37835260-025 و  09107693505 و یا مـراجعه حضـوری (ساعت 10-12 و 14-17) به آدرس خیابان ارم، نرسیده به چهارراه شهدا، ساختمان داروخانه نصر، طبقه دوم، مؤسسه علمی فرهنگی اندیشه عصرگــذار در دوره ثبت نام کنند.

شهریه هر نیمسال برای هر دانش‌پژوه 400هزار ریال است که در موارد خاص امکان پرداخت شهریه به صورت اقساط وجود دارد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها