امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63966
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جشن یک سالگی تاسیس حوزه هنری کودک و نوجوان صبح امروز ششم اسفند در تالار ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جشن یک سالگی تاسیس حوزه هنری کودک و نوجوان صبح امروز ششم اسفند در تالار مهر حوزه هنری با حضور حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری و محمد‌ سرشار رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شد.

محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در این مراسم ضمن بیان اینکه حوزه کودک و نوجوان یکی از طرح‌های حوزه هنری برای دهه چهارم انقلاب بود که سال گذشته پس از طراحی و مطالعات فراوان محقق شد، اظهار داشت: اکنون یک سال از ماموریت این بخش گذشته و من به مدیر پرتلاش و جوانی را در راس آن می‌بینم که در کنار همکارانی مشغول فعالیت است به همه آنها به دلیل فعالیت‌هایشان تبریک می‌گویم.

مومنی بیان کرد: حوزه کودک و نوجوان بیش از 75 طرح در دست انجام دارد که برخی از آنها ملی است و اگر به سرانجام برسد این طرح‌ها نتایج درخشانی را به همراه می‌آورد.

به گفته رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، از مهمترین دغدغه‌های حوزه هنری توجه به افق تمدن نوین اسلامی است که توسط رهبر انقلاب طراحی می‌شود، برای رسیدن به این هدف یکی از کارهای مهم بحث رسیدن به انسانی است که انقلاب اسلامی معرفی کرده است.

وی در توضیح بیشتر به اقدامات صورت گرفته در حوزه اشاره و گفت: کارهای فراوانی در حوزه هنری انجام شده که مهترین آن انتشارات خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس است. ما به این نتیجه رسیدیم لازم است این خاطرات هم به زبان نوجوانان منتشر شود.

مومنی شریف به سبک زندگی هم اشاره کرد و افزود: موضوع خانواده و سبک زندگی نیز طی سال‌های اخیر در دستور کار حوزه هنری قرار گرفته البته در بدو امر این موضوع آنگونه که رهبر انقلاب تصریح کرده‌اند مدنظر ما نبود ولی می‌دانستیم که ایشان سالهاست که در این زمینه دغدغه دارند اما متاسفانه برخی از همکاران ما منتقد بودند در واقع عدم تفاهم و تعریف مشترک در این زمینه خودنمایی می‌کرد.

رئیس حوزه هنری با این جملات که برخی می‌گفتند هدف حوزه هنری انقلاب و دفاع مقدس است و باید در این مسیر حرکت کند، اضافه کرد: ما معتقد بودیم باید مصادیق این اهداف نیز مورد توجه باشد. باید توجه کنیم که انقلاب اسلامی و هرچیزی که ما را از آرمان‌های انقلاب دور می‌کند مسئله انقلاب است به ویژه سبک زندگی که می‌تواند فرهنگ ما را تهدید کند .

این مقام مسئول به موفقیت‌های فیلم «یک حبه قند» اشاره و آن را نمونه و مصداقی بارز در این راستا برشمرد و عنوان کرد: ساخت این فیلم زحمات بسیاری را به دنبال داشت اما امروز امیدوار هستم فضاها بهتر شده و نگاه‌های سیاسی از سر فرهنگ و هنر برداشته شود. افق دید هنرمندان ما، هنرمندان متعهد که زیر پرچم انقلاب هستند ایجاد تمدن نوین اسلامی است .

وی که دلی پری از برخی مطالب عنوان شده در دوران انتخابات داشت اینگونه گفت که، سال گذشته در حوزه سینما مورد انتقاد طرف‌هایی بسیاری قرار گرفتیم، در همین گیرو دار نامه‌ای شکایت آمیز برای ما ارسال شد که حوزه هنری فیلمی را تولید کرده که اصلا مناسب نیست در حالی که ما این فیلم را تولید نکرده بودیم از همه طرف فشار وارد می‌شد و ما این میان ضربه می‌خوردیم، در ادامه بنده نیز نامه‌ای نوشتم و در آن نامه توضیح داده بودم که تولید این فیلم در زمان مدیریت من نبود همچنین مطرح کردم مسئله دوستان تولید این فیلم نیست بلکه یک مسئله سیاسی است.

مومنی در پایان سخنان خود گفت: سبک زندگی از مسائل اساسی، عمیق و ریشه‌ای مدنظر حوزه هنری است اما متاسفانه پس از فرمایشات رهبر انقلاب آنقدر که کار تبلیغی درباره سبک زندگی انجام شد این مسئله دغدغه اصلی مردم قرار نگرفت؛ بحث کودک و نوجوان از امور اساسی در سبک زندگی است و نگاه ما به حوزه نوجوان در سه محور خردورزی، نشاط و شادابی و معنویت خلاصه می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها