امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 63992
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۶
تعداد بازدید: 100
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس – حسین طالب علی: یکی از پیام‌های اساسی ادیان الهی یاری و کمک رساندن به محرومان جامعه بوده است. در دین ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس – حسین طالب علی: یکی از پیام‌های اساسی ادیان الهی یاری و کمک رساندن به محرومان جامعه بوده است. در دین مبین اسلام نیز این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در آیات و روایات فراوانی بر آن تاکید شده است. این روایات بیانگر این است که کمک به محرومان یکی از جلوه‌های علمی سپاسگزاری از نعمت‌های بیکران خدای متعال است که نتایجی همچون رفع تبعیض، تقویت روحیه عدالت خواهی و گسترش فرهنگ محرومیت زدایی را در میان آحاد مردم تقویت می‌کند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی این موضوع با تاکید بنیانگذار انقلاب اسلامی به مهمترین وظیفه مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران درآمد تا با رفع مشکلات و معضلات زندگی آنها، نه تنها آرامش و عدالت و امنیت به خانه‌های این قشر باز گردد بلکه خود زمینه ساز رشد و تعالی درخت تنومند انقلاب اسلامی شود.

خداوند در قرآن کریم با سفارش مؤمنان به عدل و احسان می‌فرماید: «همانا خداوند، آفریدگان را به عدل و احسان فرمان می‌دهد». کمک به محرومان در سخنان پیشوایان معصوم نیز وظیفه‌ای انسانی و دینی دانسته شده است. امام علی علیه‌السلام، نشست و برخاست با فقیران را موجب افزایش روحیه شکرگزاری در انسان می‌دانند و می‌فرمایند: «هم نشین نیازمندان باش تا شکرت افزون شود».
طلاب و روحانیون جهادگر حوزه‌های علمیه از جمله گروه‌هایی هستند که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با لبیک گفتن به امر امام راحل و در ادامه با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری کمر همت بسته و برای خدمت رسانی به مردم در محروم‌ترین نقاط این کشور پهناور سختی راه و مشکلات بی‌شمار را با جان و دل خریده و عازم سفری مبارک و روحانی شدند.

گروه جهادی ـ تبلیغی فدائیان عدالت یکی از این گروه‌های جهادی است از سال 81 تا سال 92 با عضویت ده‌ها برادر و خواهر دانشجو، طلبه، استاد دانشگاه، خیرین و نیکوکاران، پرستاران و پزشکان، مهندسین و عموم مردم با انجام فعالیت‌های مختلف در عرصه‌های تبلیغی و جهادی گام‌های بلندی را در راستای محرومیت زدایی از چهره مناطق محروم کشور برداشته است.

این گروه با 28 سفر جهادی و راه اندازی 17 اردوی جهادی تا به امروز خدمات گسترده‌ای در زمینه‌های رفاهی، پوشاکی، خوراکی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی، قرآنی، علمی، آموزشی، مالی، عمرانی، کشاورزی، اشتغال آفرینی، قرض‌الحسنه‌ای و ... به مستبصرین (مشرَّف یافتگان به دین مبین اسلام و مذهب تشیّع) و مردم کپرنشین و مستحق در مناطق محروم و کپرنشین عنبر آباد و قلعه گنج و رودبار کرمان، نیک شهر سیستان و بلوچستان، دهستان زلزله زده حتکن زرند کرمان، تخت چان پل دختر و بازفت چهارمحال و بختیاری و ارائه کرده است.حجت الاسلام محمد رضا فراهانی مسئول گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت در تشریح فعالیت‌های صورت گرفته توسط این گروه به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس چنین گفت: حامی یابی برای 200 یتیم مناطق محروم عنبرآباد و قلعه گنج کرمان و نیک شهر سیستان و بلوچستان، حمایت از 77 یتیم نخبه عنبرآباد کرمان، حمایت از بهائیان مستبصر (مسلمان شده)، اشتغال آفرینی، راه اندازی دامداری و دو باب مغازه، ارائه کمک هزینه 15 پروژه عمرانی (شامل مسجد، مهدیه، حسینیه، حمام عمومی، لایروبی قنات، خرید زمین مسکونی برای 6 یتیم، تکمیل خانه نیمه‌کاره یک خانواده یتیم، تکمیل خانه یک مددجوی کمیته، زمین کشاورزی) بخشی از فعالیت‌های این گروه جهادی تبلیغی بوده است.
وی ادامه داد: آب رسانی به دو روستای عبدالله آباد عنبرآباد با اعتباری بالغ بر 10 میلیون تومان، توزیع میلیون‌ها تومان اقلام نقدی و غیر نقدی (البسه، پتو، تشک، کفش، دمپایی، برنج، روغن، آرد، گوشت قربانی ده‌ها گوسفند و ... )، توزیع صدها هزار تومان اقلام بهداشتی، ویزیت رایگان 800 نفر به همراه ارائه داروی رایگان، پرداخت کمک هزینه درمانی ده‌ها نفر، ارائه میلیون‌ها تومان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای، تقدیم میلیون‌ها تومان سهم سادات به سادات محروم، تقدیم میلیون‌ها تومان سهم امام به مناطق محروم با اذن مراجع معظم، ارائه کمک هزینه به کمیته امداد عنبرآباد برای خرید سامانه ارسال پیامک، اطلاع رسانی در جراید و فضای مجازی، راه اندازی وبلاگ، همه و همه قطره‌ای از الطاف بی کران دریای رحمت الهی به این گروه جهادی بوده است.
مسئول گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت ادامه داد: به فضل الهی و الطاف خاصه حضرت حجت و کمک‌های بی دریغ خیرین و جهادگران عزیز گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت در محرم 1391 از طرف شبکه طلایه‌داران جهادی رتبه اول را در سطح گروه‌های جهادی کشور کسب کرده و در تیر 1392 در بخش مسابقۀ عکس مناطق محروم از طرف جشنواره مهاجرانه‌ها حائز رتبه کشوری شده است.

فراهانی افزود: این گروه همچنین از طرف کانون جهادگران جهاد سازندگی خراسان رضوی به عنوان گروه ممتاز شناخته شده و در دوازدهمین همایش فرهنگ و مدیریت جهادی خراسان رضوی در مشهد مقدس مورد تجلیل قرار گرفت.
وی همچنین به برنامه‌های این گروه جهادی تبلیغی در ایام نوروز 93 اشاره کرد و گفت: برنامه‌های نوزدهمین و بیستمین اردوی جهادی گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت در دو بازه زمانی اسفند (از 16 تا 28 اسفند 92 ) و ایام نوروز (25 اسفند 92 الی 7 فروردین 93 ) با شرکت حدود 100 نفر از جهادگران بسیجی برادر و خواهر برگزار خواهد شد.

مسئول گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت در تبیین فعالیت‌های برنامه ریزی شده برای این گروه‌ها گفت: برنامه‌های گروه‌های جهادی شامل برگزاری کلاس‌های احکام و مذهبی برای نوجوانان و جوانان خواهر و برادر، برگزاری مراسم تحویل سال و جُنگ شادی در ایام عید، سخنرانی و نماز جماعت، قرائت ادعیه و مداحی و... است.

فراهانی ادامه داد: در زمینه معیشت خانواده‌های مناطق زیرپوشش نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به خدمات رسانی اکیپ‌های سیار به روستاهای محروم (توزیع ارزاق، پوشاک و ... ) و دیدار با ایتام زیرپوشش اشاره کرد.
وی همچنین از برنامه‌ریزی اجرای طرح‌های عمرانی خبر داد و گفت: ساخت حسینیه‌ای به مساحت 200 متر، ساخت خانه عالم و ساخت سرویس‌های بهداشتی و حمام در روستای مهتابی زیارت از جمله برنامه‌های گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت است که به امید خدا و با همت جهادگران به اجرا خواهد رسید.

مسئول گروه جهادی تبلیغی فدائیان عدالت خاطر نشان کرد: امیدواریم با همکاری همه ارگان‌های مسئول و برآورده شدن امکان استفاده حداکثری از ظرفیت ارگان‌های دولتی توفیق خدمت رسانی به مناطق محروم و کپرنشین را داشته باشیم و امیدواریم دعای خیر ایتام و کپرنشینان بدرقۀ راه ما و تمام جهادگران باشد. 
این جهادگران بودن در کنار کپرنشینان و محرومان و خدمت به آنها را بالاترین لذت زندگی خود می‌دانند و با وجود تمام مشکلات و کمبودها استوار و ثابت قدم در راه هدف والای خویش گام بر می‌دارند. امید است مسئولان با حمایت و پشتیبانی بیشتر و بهتر از این گروه‌های جهادی که خالصانه گام در راه خدمت به محرومان برمی‌دارند موجب ارتقاء بیش از پیش این خدمت رسانی و جهاد در راه خدا شوند.

انتهای پیام/78009/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها