امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64000
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۱۶
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «پالتیکو»، جمهوری‌خواهان سنا آمریکا خواستار رأی‌گیری درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «پالتیکو»، جمهوری‌خواهان سنا آمریکا خواستار رأی‌گیری درباره تحریم‌های جدید علیه ایران شدند.

جمهوری‌خواهان سنا از اینکه به دلیل مخالفت‌های دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، لایحه جدید تحریم‌ها علیه ایران به رأی گذاشته نشد، بسیار ناراحت هستند و هم‌اکنون خواستار به رأی‌ گذاشته شدن یک لایحه جایگزین تحریم‌ها علیه ایران شدند.

این لایحه جدید ضد ایرانی توسط سناتور «ریچارد بر» نوشته شده است و جمهوری‌خواهان امیدوارند که «هری رید» رهبر اکثریت سنا آمریکا را وادار کنند تا این لایحه را به رأی گذارد.

«میچل مک کونل» رهبر اقلیت جمهوری‌خواهان سنا روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: ما چندین ماه است که در تلاش هستیم تا لایحه تحریم‌های ایران را کرک و منندز پیشنهاد دادند، به رأی‌ بگذاریم.

لایحه تحریم‌ها یکسری تنبیهات اقتصادی مشروط به ایران در صورتی تحمیل می‌کند که این کشور به مفاد توافق موقت با 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) عمل نکند و از مذاکرات در حال جریان برای رسیدن به توافق نهایی کنار بکشد.

در حالیکه شماری از دموکرات‌های سنا پیشتر از تحریم‌های ایران حمایت کرده بودند، حمایت دموکرات‌ها از رأی‌گیری فوری برای این لایحه در هفته‌های اخیر بعد از آن لغو شد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و دولت وی هشدار دادند که وضع تحریم‌های جدید به گفت‌وگوهای دیپلماتیک با ایران خدشه وارد می‌کند.

همچنین لابی صهیونیستی «آیپک» نیز اعلام کرد که هم‌اکنون زمان رأی‌گیری درباره لایحه تحریم‌های جدید علیه ایران نیست.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها