امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64060
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 99
الهه فلاح‌نژاد عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: با توجه به ...

الهه فلاح‌نژاد عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: با توجه به شرایط فعلی دانشگاه تهران لازم است که فردی به عنوان رئیس منصوب شود که دانشگاه به سمت تنش پیش نرود.

وی با بیان اینکه دانشگاه تهران در طول تاریخ به عنوان یک دانشگاه سیاسی مطرح بوده است، گفت: رئیس دانشگاه تهران باید فردی فراجناحی بوده و به هیچ جناحی تعلق خاطر نداشته باشد و همچنین از درون دانشگاه باشد. در حالی که گزینه‌های مطرح سابقه سیاسی بازی دارند و حتی از نظر گفتمانی درون انقلاب اسلامی تعریف نمی‌شود.

فلاح‌نژاد اضافه کرد: با توجه به اینکه دانشگاه تهران یکی از جامع‌ترین دانشگاه‌های ایران است، باید فردی به عنوان رئیس دانشگاه منصوب شود که نگاه جامعی داشته و قائل به علم بومی باشد.

عضو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به خصوصیات فرهاد رهبر رئیس برکنار شده این دانشگاه گفت: اگر قرار است فردی معتدل مطابق با شعارهای دولت سر کار بیاید فرهاد رهبر در تعریف اعتدال موفق عمل کرد و اجازه نداد که دانشگاه سیاست‌زده شود.

وی افزود:‌درحال حاضر گزینه‌هایی برای ریاست دانشگاه تهران به گوش ما می‌رسد که تجربه‌هایی جز افراط از آنها دیده نمی‌شود و با این گزینه‌ها شعار اعتدال چیزی شبیه به توهم فانتزی است.

فلاح‌نژاد اظهار داشت: وزیر علوم فردی را برای انتخاب رئیس دانشگاه باید در نظر بگیرد که فضای دانشگاه را سیاست‌زده نکند، دانشگاه تهران فضایی نیست که راحت بتوان از کنار آن گذشت و دانشجویان از اشتباهات به سهولت نمی‌گذرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها