امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64085
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
  به گزارش خبرنگار قضایی اعزامی فارس به استان کرمانشاه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه عصر امروز در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی این ...

  به گزارش خبرنگار قضایی اعزامی فارس به استان کرمانشاه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه عصر امروز در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی این استان با اشاره به این مطلب که لایحه پلیس قضایی 3 سال قبل و در ابتدای برنامه پنجم توسعه از سوی دستگاه قضایی کشور آماده شد، گفت: ما این لایحه را به دولت فرستادیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخلاف نص صریح قانون که می‌گوید دولت موظف است لوایح قضایی ارائه شده از سوی قوه قضاییه را به مجلس ارسال کند، دولت قبلی این لایحه را بایگانی کرد.

آملی لاریجانی گفت: براساس تفسیر نظر شورای نگهبان اصلاً دولت حق بررسی لوایح ارسالی قوه قضاییه را ندارد اما نه تنها دولت قبلی این لایحه را مورد بررسی قرار داد بلکه آن را بایگانی هم کرد که البته بایگانی کردن لوایح قضایی از خصایص دولت کریمه سابق بود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اعلام انفصال قضات متخلف از دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: برخی از دوستان من و مسئولان دستگاه قضایی مخالف اعلام انفصال قضات متخلف هستند اما من موافق این موضوع هستم.

آملی لاریجانی تصریح کرد: متاسفانه در خارج از دستگاه قضایی نسبت به این قوه حرف و حدیث‌هایی وجود دارد که به نظرم با وجود اینکه نمی‌توانیم منکر تخلفات هرچند کوچک در قوه قضاییه باشیم اعلام انفصال قضات به تطهیر این دستگاه کمک می‌کند.

وی گفت: ما باید هزینه تخلف از سوی قضات را آنقدر بالا ببریم که اگر یک کارمند یا قاضی در مضان وسوسه قرار گرفت به دلیل هزینه بالا از ارتکاب آن تخلف پرهیز کند.

وی افزود: با توجه به این برداشت‌ها به نظر من اعلام اینکه تعدادی قاضی از دستگاه قضایی به دلیل تخلف منفصل شدند امر درستی است هرچند که من بر صحت این مطلب اصرار تعصب گونه ندارم.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها