امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64099
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن صرامی فروشانی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن صرامی فروشانی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با اشاره به فیش یکی از معلمان با 21 سال سابقه کار اظهار داشت: مبلغ یک میلیون و 40 هزار تومان در حکم وی درج شده که با کسر مالیات مستمر، بیمه عمر، صندوق ذخیره، صندوق کارگشایی و بیمه مکمل دریافتی ماهانه وی 550 هزار تومان است.

وی افزود: این فیش مربوط به دی ماه سال 1392 و حکم حقوقی معلمی است که 2 فرزند دارد که 22 سال کار کرده و معلم ریاضی ابتدایی است، آیا می‌شود با این دریافتی ناچیز در طول شبانه روز دغدغه خاطر نداشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: تا کی باید شعار بدهیم و اعلام همراهی کنیم و هیچ اتفاقی در روند معیشت این قشر زحمتکش و انقلابی نیافتد، از طرف دیگر با تصویب بودجه‌های تمام دولتی، با ستون بیمه‌ای، مالیات و هدفمند کردن یارانه‌ها که تورم‌زاست، چگونه می‌توان با حقوق و دستمزد با 18 درصد افزایش و تورم چند برابر 18 درصد، زندگی آرام، بدون ناراحتی و افسردگی داشت.

صرامی فروشانی تصریح کرد: بودجه‌ای که تعداد محدود در برخی از نشست‌های غیررسمی با تبانی و همکاری‌های غیر معقول و نابودکننده آن را رها می‌کنند و بعد از تصویب، لبخند رضایت می‌زنند.

نماینده خمینی ‌شهر ادامه داد: این تصمیماتی که مجلس و دولت برای بیمه‌های ساختمانی و هدفمند کردن یارانه‌ها و تعرفه‌ها می‌گیرد، تمام آن هدف قرار دادن زندگی مردم است، بیایید رحم کنیم، ما کشورمان سرشار از نفت، گاز، معادن و منابع است، اینها کجا صرف می‌شود که ما نباید ببینیم و نباید بدانیم، این است شبهه.

وی اضافه کرد: غیر از ویژه‌خواری و ریخت و پاش‌ها به اسم خصوصی‌سازی، جواب دیگری می‌توان داد؟ جایگاه توریست و گردشگری در تصمیمات ما کجاست؟ مالیات بر ارزش افزوده که هدف آن مصرف‌کننده است، صادرات، صنایع سنگ، طلا و تولید مولد در حال نابود کردن است، فقط و فقط دلیل آن هم محاسبه کردن سازمان امور مالیاتی است که در آینده سبب خروج سرمایه‌های ملی از کشور و به سمت اروپای شرقی و کشورهای تازه استقلال یافته می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: در یک جلسه به یکی از مسئولان ارشد مالیاتی گفتم که بیش از 20 کارخانه در اصفهان به علت بد عمل کردن شماها تعطیل شده است، پاسخ داد که از چند کارخانه بیش از 20 کارخانه تعطیل شده است.

وی گفت: لایحه مستقیم مالیاتی از تولید ناراحت و عصبانی است و به کفن و دفن مرده‌ها هم رحم نکرده به ویژه در ماده 169 مکرر که آثار آن در آینده مشخص می‌شود.

صرامی فروشانی با اشاره به مشکل آب و حق‌آبه‌داران یادآور شد: این مشکل را با سخن پراکنی و تبلیغات نمی‌توان حل کرد، اگر معتقدیم که یزد، خوزستان و چهارمحال و بختیاری خشک است، قسمتی از آن مربوط به آثار طبیعی و بخشی از آن مدیریتی است که فقط با نشست‌‌های کارشناسی می‌توان آن را حل کرد و از مردمان این استان‌ می‌خواهم که فریب سخنرانی‌های تبلیغاتی که هدف آن استحکام صندلی سبز است را نخورند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار