امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6410
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مراسم رونمایی از کتاب های اهدایی جمهوری تاتارستان به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مراسم رونمایی از کتاب های اهدایی جمهوری تاتارستان به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور «سیومبیکا زاگانیشنا» معاون کتابخانه ملی تاتارستان و «اوزیل ولی اف» نماینده مجلس تاتارستان به همراه «غلامرضا عزیزی» معاون اسناد ملی و «علیرضا دباغی» مدیرکل حفاظت و نگهداری سازمان در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد.

در این مراسم ولی اف، نماینده مجلس تاتارستان بیان داشت: طی دیدارهایی که از مراکز مختلف فرهنگی ایران داشتیم، دیدار از کتابخانه ملی دیداری متفاوت و با ارزش بود و امیدواریم این دیدارها منتج به گسترش همکاری‌های فی مابین شود.

وی درباره دیجیتال‌سازی منابع، اضافه کرد: ارائه نسخه‌های الکترونیکی منابع و اسکن کردن آنها از جمله مواردی است که ما نیاز مبرم به آنها داریم و امیدواریم در این زمینه کتابخانه ملی ایران با تجربه خوبی که دارد به کمک و راهنمایی این کشورما بپردازد.

در ادامه این مراسم «سیومبیکا زاگانیشنا» معاون کتابخانه ملی تاتارستان گفت: استقبال بازدیدکنندگان از غرفه تاتارستان و علاقه مردم ایران به غرفه ما برایمان بسیار جالب توجه بود و این مسئله نشان دهنده روابط نزدیک و اشتراکات فرهنگی است.

غلامرضا عزیزی معاون اسناد ملی با اشاره به تمایل اسحاق صلاحی رئیس سازمان برای حضور در این مراسم گفت: متاسفانه رئیس کتابخانه ملی به دلیل مشغله کاری نتوانست در این مراسم حضور یابد.

وی اضافه کرد: از اهداء کتاب‌های جمهوری تاتارستان به سازمان اسناد و کتابخانه ملی تشکر می‌کنیم و امیدواریم که هیأت تاتارستانی از آرشیو ملی هم بازدیدی به عمل آورند. چرا که ساختمان آرشیو ملی ایران در درون خود گنجینه‌ای عظیم از تاریخ و فرهنگ ایران دارد.

گفتنی است، بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فردا 21 اردیبهشت سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) به کار خود پایان می‌دهد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها