امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64101
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با اشاره به اظهارات اخیر فائزه هاشمی ...

مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با اشاره به اظهارات اخیر فائزه هاشمی درباره وضعیت بهتر زنان قبل از انقلاب و مقایسه فعالیت زنان با دوران طاغوت و مشروطه اظهار داشت: این مقایسه درباره فعالیت زنان قیاس درستی نیست چرا که با موشکافی مشخص می‌شود ریشه معضلات کنونی جامعه ما به دوران قاجار و پهلوی برمی‌گردد.

محتشمی از جمله این مشکلات ریشه‌ای را موضوع حضور زن در عرصه اجتماعی و سیاسی عنوان کرد و گفت: در یک بازبینی و بازخوانی مشخص می‌شود در دوران پهلوی به جای اینکه حضور زنان در عرصه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی مدنظر باشد جنبه‌های حضور اجتماعی مبتذل آنها در دستور کار خاندان پهلوی بود.

دبیرکل حزب آزادی تصریح کرد: آمار زنان تحصیلکرده و همچنین تصدی‌گری و حضور اجتماعی آنها قبل و پس از انقلاب نشان دهنده اوج‌گیری حضور زنان در زمینه‌های مختلف است و در واقع زن پساانقلابی به جایگاه اصلی خود بازگردانده شد.

وی با بیان اینکه حضور ابتذالی زنان در جامعه قبل از انقلاب با حضور انسانی آنها در دوران پس از انقلاب قابل مقایسه نیست، افزود: بررسی آمار و ارقام نشان می‌دهد حضور زنان در جامعه ایران یک الگوی صحیح برای حضور زن در عرصه اجتماع، با حفظ حریم و عفت و به دور از حضور جنسیتی است.

محتشمی با اشاره به علت طرح چنین مباحثی در جامعه پیشرفته امروز ایران خاطرنشان کرد: باید مراقب نفوذ دیدگاه‌های فمینیستی در عرصه‌ فرهنگی کشور باشیم و فصل سوم قانون اساسی به بحث حقوق ملت پرداخته است از این رو ما همواره در طول 35 سال گذشته شاهد حضور گسترده و فعال زنان در اداره کشور بوده‌ایم.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در پایان با یادآوری این نکته که طرح چنین مباحث انحرافی از سوی هر کسی که صورت بگیرد جامعه را متزلزل می‌کند، گفت: اگر قرار است در این زمینه صحبتی انجام شود باید ارتقایی باشد و با دوران پهلوی و طاغوت مقایسه‌ای صورت نگیرد چرا که این یک قیاس ابتر و باطل است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها