امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64120
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ...

اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه برای تحقق هر سیاستی باید اراده جمعی قوا و دستگاه‌های مرتبط لحاظ شود، گفت: دستگاه‌ها و قوا باید بدون رویکردهای سیاسی به دنبال اجرای سیاست‌ها بروند.

وی اضافه کرد: زمانی که ما نهادها و ساختارهای اقتصادی‌مان به گونه‌ای بیمار هستند که توانایی برون رفت از مشکلات را در شرایط سخت ندارند، باید بپذیریم که این ساختار نهادها بایستی اصلاح شود.

نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت از لزوم تلاش دولت و مجلس برای تحقق اقتصاد مقاومتی سخن گفت و افزود:‌ امروز قوانین و مقررات ما در حوزه اقتصادی نوعی تداخل را به وجود آورده‌اند که همین باعث ابهامات و تضادهایی شده است که بایستی برای اصلاح آن بکوشیم.

جلیلی با بیان اینکه در صورت نیاز باید بخشی از ساختارها را حذف یا ایجاد و یا ترمیم کنیم، تصریح کرد: اراده جمعی و مشترک قوا در این زمینه بسیار مهم است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اجرای واقعی سیاست را لازمه دیگری برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: اینکه ما بخواهیم سیاست‌هایی را باری به هر جهت انجام دهیم و طی آن مردم نقشی در این زمینه نداشته باشند، گامی برداشته نخواهد شد؛‌مردم باید در حوزه اقتصادی به گونه‌ای که در اهداف مدنظر است وارد عرصه شوند.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مدیریت ما باید بپذیرد که در شرایط فعلی از چسبندگی به منابع دوری کند به خصوص در بخش‌های تعاونی و بخش‌های خصوصی؛ بخش خصوصی نیز نباید به دنبال استفاده از رانت‌ها باشد بلکه باید تلاش کند تا در شرایط فعلی ضمن استفاده از فرصت‌ها در بازارهای بین‌المللی از پتانسیل و ظرفیت‌ها بهره‌برداری کند.

وی همچنین تصریح کرد: ما اگر در حوزه اقتصادی دارای زیرساخت‌های توانمندی باشیم، بسیاری از این تهدیدات راه به جایی نمی‌برند همانطوری که تا امروز بسیاری از این تهدیدات با استقامت مردم راه به جایی نبرده است.

نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت از لزوم بسترسازی در عرصه‌های گوناگون برای تحقق حماسه اقتصادی سخن گفت و افزود: ما باید از مزیت‌هایمان بهره ببریم تا سطوح بیشتری از ارزش افزوده را نصیب خودمان کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار