امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64121
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
مهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه ...

مهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان استان تهران با نماینده دستگاه‌های انتظامی و همچنین خدمات شهری گفت: در این جلسه اقدامات سال جدید تا پایان سال که باید با توجه به اقدامات امنیتی توجه بیشتری می‌شد با نمایندگان نیروی انتظامی و مسئولان قضایی جلسه‌ای داشتیم.

وی در ادامه با اشاره به بررسی بحث حادثه آتش سوزی در خیابان جمهوری و جان باختن دو تن از هموطنان ما در این جلسه افزود: ما در کمیته مرتبط برای بررسی این حادثه که با حضور آقایان محجوب، من و آقای بذر‌پاش تشکیل شده بود جلسات متعددی را گذاشتیم و مسئولین مختلف اجرایی دعوت شدند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: آنچه که مسلم بود مدیریت عملیات آتش نشانی مدیریت بسیار خوبی شده است و از نظر اجرایی عملیات بسیار خوبی شده است و ما از آتش نشانان در ارتباط با زحماتی که کشیده‌اند تشکر می‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اما ما باید تمهیدات و شرایطی را فراهم کنیم که روز به روز بر کیفیت کار آنان افزوده شود. به حمدالله یک امتیاز و فرصتی که در این عملیات وجود داشته است اجرای آن در روز جمعه صورت گرفته و ما ترافیک معمول را نداشته‌ایم و خوشبختانه عزیزان ما زودتر از استاندارد معمول توانسته‌اند به محل آتش‌سوزی برسند.

وی افزود: در ارتباط با عملیات و استاندارد‌هایی که از نظر تعداد ایستگاه و آتش نشانان و تجهیزات داشته باشیم نقص و مشکل داریم و باید این نقص‌ها با اهتمامی که توسط مسئولین بالا‌دستی صورت خواهد گرفت رفع خواهد شد.

این مسئله باید پیگیری شود تا مسئولین دولتی در استانداری و همینطور شهرداری از نظر تجهیزات و امکانات آتش‌نشانی‌ها را به حد استاندارد موردنیاز برسانند.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه موقعیت کارگاه مذکور برای این کاربری تعریف نشده است گفت: تدابیر پیشگیرانه که باید صورت می‌گرفته است تا ایمنی حفظ گردد رعایت نشده است و می‌بینیم که راهروها انبار کالا و امکاناتی بوده است که اشتعال‌زا بوده است. اگر این حادثه ابعاد وسیعتری پیدا می‌کرد صدمات فراوانی در بحث جانی به دنبال می‌داشت.

وی در ارتباط با مشکل باز شدن نبردبان ماشین آتش‌نشانی افزود: این هم یکی از مشکلاتی بود که در رسانه‌ها به آن پرداخته شد با اینکه سه دقیقه پس از خراب بودن نردبان اول، نردبان دوم نیز به محل حادثه رسیده است اما حادثه اتفاق افتاده است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: برخی ها اینگونه اظهار‌نظر می‌کنند که این نردبان به دلیل عدم نگهداری صحیح این اتفاق برایش پیش آمده است. برخی اظهار می‌کنند که به دلیل اینکه تجهیزات، تجهیزات پیشرفته از نظر الکترونیکی است و بستر‌های لازم برای فرد متخصص فراهم باشد و آموزش‌های لازم را دیده باشد ضمن اینکه این فرد تجربه داشته است اما در این مورد خاص نتوانسته است کار خود را انجام دهد.

هاشمی گفت: این دستگاه هم‌اکنون در اختیار قوه قضائیه است و توقیف شده است و این مسئله اشکالی است که باید رفع شود چرا که ما حداقل تجهیزات و امکانات را داریم و این دستگاه نیز برای ادامه کار آتش نشانی لازم است. هنوز بررسی کامل درباره این دستگاه صورت نگرفته است. باید متخصصین مسئول بیایند و دقیقا آن را بررسی کنند که دلیل باز نشدن آن را بررسی کنند.

وی افزود: این دستگاه‌ها سنسور‌های خاصی دارند که با کوچکترین نامناسب بودن شرایط محیطی باز نمی‌شود و استفاده دستی از آن نیز به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

این نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در هر صورت خانم اولی که سقوط کرده است هنوز آتش نشانی نرسیده بود اما در مورد فرد دوم آتش‌نشانی در محل رسیده بوده است و در زمان بروز مشکل ظرف مدت سه دقیقه دستگاه دوم در محل حاضر می‌شود. از این رو باید در بحث آموزش‌های تکمیلی و نگهداری تجهیزات توجه بیشتری شود.

هاشمی گفت: از جهت پیشگیری و ایمن‌سازی جاهایی که با این نوع مسائل و این نوع اقدامات سر و کار دارند باید آموزش‌های تخصصی‌تر انجام شود تا ما شاهد چنین مسائلی نباشیم. حداقل کار در مورد چنین کارگاهی این بود که اخطارهای لازم داده می‌شد.

هاشمی گفت: در مجموع قضاوت را نه ما در مجمع نمایندگان نه در آتش نشانی نه در شهرداری و نه در هیچ جای دیگری انجام نمی‌دهیم قضاوت بر عهده قوه قضائیه با توجه به شرایط و قرائنی که وجود دارد صورت بگیرد. ما امیدوار هستیم این موضوع ضعف امکانات و تجهیزات و استاندارد‌سازی‌های لازم از طرف مسئولین در آتش نشانی‌ها جبران شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها