امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64145
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اسماعیل اکبری در حاشیه کنگره سرطان سینه که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: سالانه حدود 8500 ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اسماعیل اکبری در حاشیه کنگره سرطان سینه که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: سالانه حدود 8500 مورد جدید از سرطان سینه در کشور ثبت می‌شود که حدود 40 هزار نفر با این بیماری زندگی می‌کنند و سالانه 1400 نفر به دلیل این بیماری فوت می‌کنند.

وی افزود: شایع‌ترین سرطان در زنان، سرطان سینه است و در این زمینه در دنیا بحث معنویت درمانی و ورود معنویت به این حوزه رونق گرفته به طوری که تحقیقات صورت گرفته در سال‌های اخیر 8 برابر شده است.

اکبری گفت: در ایران نیز از 4 سال پیش تحقیقات در این زمینه آغاز شد و گزارشهای انجام شده نشان می‌دهد که معنویت درمانی می‌تواند ژن را تغییر دهد.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان گفت: این تحقیق که روی بیماران سرطانی در کشور انجام شده و بر روی دو گروه ژنی بررسی شده نشان می‌دهد ژن‌هایی که باعث تشدید سرطان می‌شوند با معنویت درمانی مهار شده‌اند به این ترتیب کیفیت درمان و مهار این ژن‌ها تا 10 برابر افزایش یافته است.

اکبری ادامه داد: معنویت درمانی شامل دعا، مراقبه، صبر، از خود گذشتگی، محبت و انسان‌دوستی است و به زودی به عنوان یک حرکت درمانی جدید در دنیا مقاله این تحقیق را به چاپ خواهیم رساند.

اکبری گفت: در بررسی بیماران سرطانی غربالگری و تشخیص زودرس وجود دارد. تشخیص وظیفه همه ما است و باید کاری کرد تا مردم توانمند شوند، این مکانیزم‌های علمی در دنیا معروف بوده و با غربالگری تقویت می‌شوند، در سرطان سینه نیز غربالگری با ماموگرافی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در کشور نیز امکان ماموگرافی به مفهوم اینکه هر 3 سال یکبار به طور مداوم انجام شود وجود دارد غربالگری یعنی دولت یک کار ثابت را به طور مداوم انجام دهد اما این کارها در مورد سرطان سینه اثربخشی هزینه‌ای ندارد اما واجب است مردم و پزشکان نسبت به آن آگاه شوند.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان در مورد عوارض انجام سولاریوم گفت: اگر قرار است رشته‌ای از اشعه‌های خورشید به صورت طبیعی و مصنوعی به فرد تابانده شود عقل حکم می‌کند که آن را انجام ندهند چرا که یک اشتباه محض است.

وی ادامه داد: خداوند لایه‌های مختلف اوزون را برای جلوگیری از برخورد اشعه‌ها در نظر گرفته بنابراین انجام چنین کاری اشتباه است.

اکبری همچنین درمورد لیزر کردن پوست گفت: لیزر کار فیزیکی و طبی است و اگر کسی آن را انجام دهد باید در آن مهارت داشته باشد این در حالی است که نفوذ لیزر برای هر پوست متفاوت است و اینکه چقدر اشعه استفاده شود و درست انجام شود مهم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار