امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64146
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اکبر پیوندی در همایش سرطان سینه که در این دانشگاه برگزار شد، گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی برای نظام سلامت ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اکبر پیوندی در همایش سرطان سینه که در این دانشگاه برگزار شد، گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی برای نظام سلامت ضروری است تا بتوانیم اطلاعات خود را با تحقیقات روز دنیا هماهنگ کنیم.

وی افزود: علوم پزشکی پایداری زیادی ندارد و هر 6 سال یکبار اطلاعات دگرگون می‌شود بنابراین برقراری ارتباط داخلی و خارجی ضروری است و باید خود را به روز کنیم. در این زمینه نیز از کنگره‌ها حمایت می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تا چند سال پیش بیماری‌ها جلوه دیگری داشتند. بیماری‌های واگیردار دغدغه نظام سلامت بود که با مصرف آنتی‌بیوتیک و آموزش بیمار در دنیا و کشور کنترل شد.

وی ادامه داد: اما امروز بیماری‌های غیر واگیر از جمله سرطان، بیماریهای قلبی عروقی و مزمن شایع شده که بار سنگینی را به نظام سلامت وارد می‌کند و اگر همکاری بین بخشی نباشد نمی‌توان آن را کنترل کرد.

پیوندی مهمترین دلایل شیوع بیماری‌های غیر واگیر را سبک زندگی نادرست، تغذیه سالم، عدم تحرک و افزایش اضطراب و استرس عنوان کرد و گفت: نظام سلامت مبتنی بر اقتصاد سلامت است و تحمل بار بیماری‌های غیرواگیر از توان نظام سلامت خارج است و در نهایت عوامل خطر آن را اصلاح کردیم.

وی سرطان سینه را یکی از شایع‌ترین‌سرطان‌های زنان در کشور اعلام کرد و گفت: این سرطان شایع‌ترین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان 40 تا 50 سال است.

پیوندی افزود: شیوع سرطان سینه در کشور بر جمعیت زنان 20 در 100 هزار است. این آمار از کشورهای غربی کمتر است اما روند رو به رشد آن طی سال‌های اخیر نگران‌کننده است.

وی گفت: مبتلایان به سرطان سینه معمولاً زمانی مراجعه می‌کنند که در 50 درصد موارد، درگیری گسترده‌ای دارند در حالی که در کشورهای دیگر این موضوع 20 تا 30 درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: طول عمر 5 ساله ابتلا به این سرطان 71 درصد است که تا 80 درصد نیز رو به افزایش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها