امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6415
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 125
محمد‌ مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

محمد‌ مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: صنعت چاپ در دنیا سابقه 200 ساله دارد ولی در کشور ما هنوز این صنعت جا نیفتاده است؛ اگر کتابی استخراج می‌شود از طریق صنعت چاپ است، بزرگان درخواست داشته‌اند که در حوزه تربیت مدرس و برای صنعت چاپ و کارشناس خبره فکری بشود. از این رو با آقای دکتر پورعباس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی صحبت کرده‌ام تا دوره‌های کارشناسی ارشد و کارشناسی در این زمینه راه‌اندازی شود. تا کمکی هم به صنعت چاپ صورت گیرد.

زاهدی درباره عدم خرید دانشگاه‌ها از نمایشگاه کتاب ابراز داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد در راستای خرید دانشگاه‌ها کمک می‌کند اما ظاهرا دانشگاه‌ها به علت کمبود بودجه نتوانستند در نمایشگاه شرکت کنند که جایی بسی تأسف دارد که موجب شده دانشگاه‌ها همانند سال‌های قبل در نمایشگاه کتاب فعال نباشند. به خصوص در حوزه بین‌الملل و کتاب‌هایی که به زبان‌های خارجی است. عمده مصرف‌کننده این کتاب‌ها قشر دانشگاهی هستند از این رو انتظارات بیش از اینهاست.

وی ادامه داد: در این راستا با معاون وزیر هم صحبت کردم تا در صورت فرصت باقی‌مانده مجددا دانشگاه ها را تشویق کنند که به نمایشگاه بیایند و ایشان هم به بنده قول مساعد دادند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره بودجه بخش پژوهش و تحقیقات افزود: متأسفانه بحث بودجه پژوهشی که از سوی دولت به مجلس ارائه شد وضعیت مطلوبی نداشت، در تلاشیم در این دقایق آخر که بودجه بسته می‌شود حکمی بیاید که حداقل یک درصد باشد اما ما به عنوان کمیسیون آموزش و تحقیقات پیشنهاد یک و نیم درصد داده بودیم ولی کمیسیون تلفیق با یک درصد موافقت ضمنی کرده و قرار است شنبه عصر آخرین جلسه تلفیق برگزار شود. که امیدواریم این مهم منتج به نتیجه شود.

این مقام مسئول درباره انتخابات گفت: در قانون جدید انتخابات که بهمن‌ماه سال گذشته برای اجرا به دولت ارائه شد پیش‌بینی شورای اجرایی انتخابات ریاست‌جمهوری صورت گرفت و این موضوع در ماده 31 آمده که صراحتا به این مسئله تأکید دارد در حقیقت ماده چهار قانون جدید که تکمیل‌کننده و اصلاح ماده 31 قانون قبلی بود، وزارت کشور را مجری انتخابات ریاست‌جمهوری می‌داند و زیر نظر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات باید کار کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ترکیبی که برای این هیئت مرکزی در نظر گرفته شده عبارتند از وزیر کشور، دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات و هفت نفر از شخصیت‌های دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور که به عنوان معتمدین هستند، البته انتخاب این معتمدین هم پروسه خاص دارد، ضمن اینکه یک نفر از اعضاء هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم به عنوان ناظر حضور دارد اما حق رأی ندارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این قانون در بهمن‌ماه تصویب و به دولت ابلاغ شده است امیدواریم این هیئت اجرای مرکزی بتواند با برنامه‌ریزی و هماهنگی که با وزارت کشور انجام می‌دهد انتخاب خوبی را برگزار کنیم و شاهد اتفاقاتی که سال 88 افتاد نباشیم و مردم اطمینان پیدا کنند معتمدین آنها نظارت جدی بر مراحل اجرایی دارند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها