امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64153
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ابوالفضل قناعتی در خصوص اینکه نیمی از افراد جامعه شهری را بانوان تشکیل می‌دهند، اظهارداشت: این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ابوالفضل قناعتی در خصوص اینکه نیمی از افراد جامعه شهری را بانوان تشکیل می‌دهند، اظهارداشت: این افراد حق استفاده از امکانات اجتماع را دارند ولی به دلیل مشکل سرپرستی با معضلاتی روبرو هستند پس برای مدیریت زندگی خود و فرزندانشان لازم است در حوزه‌های اشتغال زایی که مختص به بانوان است، فعالیت اجتماعی داشته باشند.

عضو چهارمین دوره شورای شهر تهران، اضافه کرد: بانوان بی سرپرست و بد سرپرست باید در اجتماع نیز حضور پر رنگی داشته باشند تا در نهایت بتوانند معیشت زندگی خود و فرزندانشان را تامین کنند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان حضور بانوان را در جامعه نادیده گرفت، تصریح کرد: حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی لازم و ضروری است و برای برخی افراد هم این موضوع تکلیف می‌شود چون سرپرست خانواده نداشته و مجبور هستند برای تامین معیشت خود کار کنند.

قناعتی با تاکید بر اینکه شورا وظیفه دارد بستر‌ها و زمینه‌های فعالیت این قشر را با توجه به توانمندی‌های ویژه بانوان فراهم کند، ادامه داد: ایجاد اشتغال زایی برای بانوان باید از جنس خود این افراد باشد تا زنان بتوانند در حوزه‌های کاری و اثر گذار اجتماع در فعالیت‌های جامعه استفاده شود.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با بیان اینکه اشتغال زایی برای بانوان باید در شان این افراد باشد، خاطر نشان کرد: این گروه از بانوان مشکلات معیشتی خاصی دارند پس باید بستر فعالیت این افراد را در بهترین شرایط موجود ایجاد کرد.

وی با اشاره به فعالیت بانوان سرپرست خانوار در سرای محلات و فرهنگسراها تصریح کرد: این افراد در برخی از سازمان مرتبط با شهرداری فعالیت دارند و باید از شهردار پایتخت و ستاد توانمندسازی در جهت اشتغال زایی این افراد قدردانی شود.

قناعتی با توجه به اینکه دولت، مسئولین و سازمان‌های غیر دولتی باید از این قشر دفاع کنند، ادامه داد: تمامی زیر مجموعه‌ها باید به این حوزه ورود یابند تا بار این مسئولیت تنها بر دوش عده‌ای از افراد نباشد از سوی دیگر وظیفه مسئولین شهری است که در این باره تصمیمات جدی گرفته شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بررسی وضعیت زنان سرپرست خانوار در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر در صحن شورا نیز این موضوع مطرح شود، اعضا به این مسئله رسیدگی کرده و نسبت به حل آن اقدام می‌کنند زیرا موضوعی است که مستقیما به جامعه باز می‌گردد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با اشاره به برنامه 5 ساله شهر تهران که ابتدای سال 93 آغاز خواهد شد و در حال حاضر در شورای شهر نیز مطرح است، اضافه کرد: در این باره بحث درآمدها مطرح شده و در جلسات بعدی هم هزینه‌ها هم مطرح می‌شود که در نهایت برای بهبود وضعیت بانوان سرپرست خانوار نیز تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

به گفته قناعتی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و لایحه‌ها، ما به عنوان نماینده بانوان در این حوزه ورود پیدا می‌کنیم و نسبت به حل آن اقدامات لازم صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار