امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64196
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدمهدی حسینی در سیزدهمین همایش ملی انجمن مشاوره ایران با موضوع موانع اجتماعی و فرهنگی ازدواج و نقش مشاوره گفت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سیدمهدی حسینی در سیزدهمین همایش ملی انجمن مشاوره ایران با موضوع موانع اجتماعی و فرهنگی ازدواج و نقش مشاوره گفت: کار اصلی مشاور تسهیل در زمینه همسریابی و همسرگزینی است. در همسریابی سه مرحله وجود دارد ورود به عرصه همسریابی، ارتقای جاذبه‌های همسریابی و عرضه این جاذبه‌ها و در نهایت سفره عقد.

وی افزود: ما در زمینه همسریابی اقدامی نمی‌کنیم و منتظریم همسر بیاید. باید ضمن افزایش جاذبه‌هایمان به مسافرت و جمع‌های اجتماعی وارد شویم.

رضا خاکپور نیز اظهار داشت: شخصیت مجموعه‌ای از صفات و ویژگی‌های نسبتاً پایدار است که فرد را از دیگری متمایز می‌کند مثلاً در جامعه با افراد شلوغ و شوخ طبع مواجه می‌شویم و در مقابل افرادی را می‌بینیم که جدی هستند اینها ویژگی‌های شخصیتی است که در محدوده بهنجاری قرار می‌گیرد.

وی افزود: انتخاب رشته تحصیلی همسر و شغل سه انتخاب مهم زندگی است. موفقیت انسانها در انتخاب‌های زندگی‌شان با سبک شخصیتی آنها مانند حالات هیجانی و واکنش با دیگران ارتباط دارد، سبک شخصیت را می‌توان در اواخر کودکی در فرد شناسایی کنیم و تقریباً تا پایان عمر باقی می‌ماند.

وی با اشاره به ویژگیِ‌هایی مانند قناعت، وقت‌شناسی و دقت گفت: این ویژگی‌ها قابل تقدیر است اما زمانی که بیش از حد باشد صفاتی مانند خسّت و وسواس را موجب می‌شود.

شناسایی شخصیت‌های مختلف و آشنایی با اختلالات شخصیت به ما کمک می‌کند تا مشکلات آینده را پیشگیری کنیم. متأسفانه تشخیص اختلالات شخصیت کمی دشوار است و مشاور کارآزموده می‌تواند این کار را انجام دهد.

وی افزود: فردی که دارای اختلال شخصیت وسواسی هستند اگر با فردی که دچار اختلال شخصیت نمایشی است ازدواج کند دچار مشکل می‌شود البته ما انتظار نداریم زوجین خیلی شبیه هم باشند، مهم تناسب است.

خاکپور گفت: مبتلایان به اختلال شخصیت پارانوئید و ضد اجتماعی موارد قابل اعتمادی برای ازدواج نیستند زیرا افراد پارانوئیدها به وفاداری همسر خود مشکوکند البته کسانی که اختلال شخصیت دارند کمتر تن به ازدواج می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: به مراجعان باید توصیه کرد که مانند ترازو متعادل باشند و گاهی گذشت کنند به قصد عوض کردن کسی با او ازدواج نکنند زیرا ویژگی‌های شخصیت پایدار است ممکن است تغییراتی در طرف مقابل ایجاد شود اما 30 سال زمان می‌برد یا باید از همان اول درست انتخاب کنیم یا همان طور که هست او را بپذیریم و یا او را کنار بگذاریم.
 
علیرضا بوستانی پور،روانشناس نیز در این مراسم گفت: حضرت علی (ع) می‌فرماید فرزندان خود را برای دوران خودشان تربیت کنیم مقابله با فیس‌بوک شکست ابهت خانواده‌ها در برابر فرزندانشان است. بهترین روش این است که سازگاری در خانواده‌ها را تسهیل کنیم تا تغییرات بیرونی وارد خانواده‌ها هم شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها