امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64209
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المیادین، پارلمان اردن با اکثریت آرا اخراج سفیر اسرائیل از امان پایتخت این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المیادین، پارلمان اردن با اکثریت آرا اخراج سفیر اسرائیل از امان پایتخت این کشور را تصویب کرد.
بر اساس گزارش خبرگزاری اردنی(پترا) ، اکثریت نمایندگان پارلمان اردن امروز با اکثریت آرا طرح کمیسیون پارلمان در امور فلسطین مبنی بر اخراج سفیر اسرائیل از امان و فراخواندن سفیر اردن از تل آویو را تصویب کردند.
این طرح در اعتراض به اقدام کنست رژیم صهیونیستی برای سلب قیمومیت خاندان هاشمی (حاکمیت اردن) بر قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی در فلسطین صورت گرفت.
کمیسیون فلسطین در پارلمان اردن امروز در حضور هیئت وزرای دولت امان موضوع اقدام کنست در بررسی قانون اعمال حاکمیت اسرائیل بر قدس را مورد بحث و بررسی قرار داد و به همه پیشنهادهای کمیسیون فلسطین که «یحیی السعود» از نمایندگان پارلمان آن را قرائت کرد، رای مثبت دادند.
 کمیسیون فلسطین در پارلمان اردن از همه اتحادیه های پارلمانی بین‌المللی، عربی و اسلامی خواسته است با قبول مسئولیت، تجاوزات اسرائیل را برملا کنند.
نمایندگان پارلمان اردن خواستار همبستگی و حمایت از اقدامات نظام حاکم این کشور در ایستادگی در برابر اسرائیل و تجاوزات پی در پی آن در یورش به مسجد الاقصی و تلاش برای یهودی سازی قدس شریف شدند.
نمایندگان پارلمان اردن از دولت این کشور خواستند تدابیر سریع و فوری برای مقابله با عملی شدن نقشه های اسرائیل علیه قدس اتخاذ کند.
نمایندگانی پارلمان اردن همچنین از دولت این کشور خواستند در صورتی که کنست اسرائیل قیمومیت اردن بر مقدسات قدس را سلب کرد، پیش نویس لغو توافقنامه سازش «وادی عربه» بین امان و اسرائیل را ارائه دهد.

نمایندگان مجلس اردن طی روزهای اخیر با انتقاد از سیاست‌های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی خواستار اخراج سفیر این رژیم از امان شده بودند.

اقدام پارلمان رژیم صهیونیستی در واگذاری قیمومیت این مسجد به صهیونیست‌ها، موج اعتراض را در اردن سبب شد؛ چرا که «عبدالله دوم» شاه اردن و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مارس گذشته توافقنامه‌ای را به امضا رساندند که بر اساس آن، اردن حق قیمومیت و دفاع از قدس و مقدسات آن را در فلسطین دارد و طرح کنست صهیونیستی در این باره، خشم نمایندگان اردنی را در پارلمان این کشور برانگیخت و آنها خواستار اخراج سفیر اسرائیل از «امان» شدند البته این طرح دیروز در جریان رأی گیری در کنست اسرائیل، عقیم ماند و تصویب نشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها