امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64222
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، سرتاج عزیز، مشاور امور بین‌الملل نخست وزیر پاکستان در سخنرانی خود در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، سرتاج عزیز، مشاور امور بین‌الملل نخست وزیر پاکستان در سخنرانی خود در مجلس ملی این کشور اعلام کرد که باوجود فشارهای عربستان، تغییری در سیاست پاکستان نسبت به سوریه بوجود نیامده است.

وی با تکذیب خبر فروش سلاح پاکستان برای معارضان سوری افزود: دولت پاکستان به اصول و قوانین بین‌المللی پایبند است و با توجه به قواعد و ضوابط قانونی و پذیرفته شده جامعه جهانی مبادرت به فروش سلاح می‌کند.

عزیز تصریح کرد: کشوری که از پاکستان سلاح می‌خرد، متعهد می‌شود که این سلاح‌ها را به کشور ثالث نفروشد.

مشاور نخست وزیر پاکستان خاطر نشان کرد: اسلام‌آباد از پایان جنگ در سوریه و به توافق رسیدن گروه‌های درگیر با یکدیگر، حمایت می‌کند.

عزیز بیان کرد: پاکستان مخالف دخالت در امور سایر کشورها است و قصد ندارد خود را بر دیگران تحمیل کند. کارشناسان پاکستانی معتقدند، گرمی روابط اسلام‌آباد و ریاض فرصتی فراهم کرده تا رسانه‌های غربی از جمله «بی.بی.سی» و خبرگزاری فرانسه از آن برای راه‌اندازی بازی رسانه‌ای علیه پاکستان استفاده کنند.

خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه با انتشار خبری مدعی شده بود که عربستان برای کمک به معارضان سوری از دولت پاکستان موشک‌های ضد هوایی و ضد تانک خریداری می‌کند.

این خبرگزاری گفته بود که «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان در ملاقات با «سلطان بن عبد‌العزیز» ولیعهد عربستان برای فروش سلاح به مخالفان بشار اسد به توافق رسیده است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار