امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64228
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ماکس دیسپین» سخنگوی پایگاه نظامی ماناس در مراسمی که به همین ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ماکس دیسپین» سخنگوی پایگاه نظامی ماناس در مراسمی که به همین منظور برگزار شده بود افزود، اکنون در محدوده این مرکز تنها هواپیماهای باری به کار خود ادامه خواهند داد.

به گفته وی، بسیاری از هواپیماها به آمریکا فرستاده شده و تنها  هواپیماهای باری و مسافربری در محدوده این مرکز برای تکمیل طرح انتقال تمام تجهیزات حاضر در افغانستان در اینجا باقی می‌مانند.

کارشناسان، بسته شدن این مرکز را اقدامی در جهت اجرای درخواست دولت قرقیزستان برای تعطیل کردن این پایگاه نظامی در خاک این کشور می‌دانند.

این پایگاه به مدت بیش از یک دهه در اجاره نیروی هوایی ارتش آمریکاست.

پایگاه ماناس به عنوان بخشی از لجستیک پشتیبانی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در جنگ افغانستان است و در نزدیکی بیشکک قرار دارد.

بر اساس تصمیم دولت قرقیزستان حضور نیروهای نظامی ایالات متحده در پایگاه «ماناس» در 14 جولای 2014 پایان می‌یابد و قرقیزستان پس از 13 سال سایه حضور نظامیان آمریکایی را از خود دور خواهد دید.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار