امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64231
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری فارس، میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان از جبران باسیل وزیر خارجه این کشور خواست همه اطلاعات درباره حمله هوایی اخیر اسرائیل را جمع آوری ...

به گزارش خبرگزاری فارس، میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان از جبران باسیل وزیر خارجه این کشور خواست همه اطلاعات درباره حمله هوایی اخیر اسرائیل را جمع آوری کند تا لبنان علیه این تجاوز اسرائیل که نقض قطعنامه 1701 است به شورای امنیت شکایت کند.

میشل سلیمان درباره حمله هوایی دوشنبه شب اسرائیل به خاک لبنان با سرلشکر ولید سلمان و سرتیپ مارون حتی رئیس و نائب رئیس ستاد کل ارتش لبنان دیدار کرده و اطلاعات رسیده را دریافت کرده است.

 رئیس جمهور لبنان همچنین از کمیته مسئول تدوین بیانیه وزارتی (دستور کار دولت) خواست با توجه به عمر کوتاه دولت بیانیه وزارتی را هر چه سریع تر تدوین کنند تا دولت تمام سلام از مجلس رای اعتماد بگیرد و بتواند با خارجی ها روابط دیپلماتیک فعال داشته باشد.

نمایندگان مجلس لبنان هم به نقل از نبیه بری در نشست امروز پارلمان گفتند:ما به دستیابی قریب الوقوع به بیانیه وزارتی خوش بین هستیم و به بررسی های خود برای دستیابی به ساختار توافقی درباره بندهای مورد بحث و جدل در این بیانیه ادامه می دهیم.

در موضوع مقاومت هم نمایندگان گفتند نبیه بری آنها را در جریان بیانیه های  4 نشست سران عرب و بیانیه های شورای وزارتی کشورهای عربی قرار داد که جدیدترین آن مربوط به سال 2013 بود و در همه آنها بر حق لبنان در مقاومت در برابر اشغالگری و تجاوزهای اسرائیل به هر طریق مشروعی تاکید شده است.

سجعان قزی، وزیر کار لبنان هم تاکید کرد جامعه بین المللی منتظر است که دولت لبنان بیانیه وزارتی خود را آماده کند زیرا کنفرانس هایی بین المللی برای کمک به لبنان در پیش رو داریم که نیاز است دولت لبنان رای اعتماد از مجلس گرفته باشد تا جامعه بین المللی به نقش آن اطمینان کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها