امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64241
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار امروز (چهارشنبه) با هوشیار زیباری وزیـر امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار امروز (چهارشنبه) با هوشیار زیباری وزیـر امور خارجه عراق که در حال دیدار از جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، بر اهمیت روابط دو کشور همسایه و ضرورت ارتقاء همکاری‌ها و مناسبات فیمابین در حوزه‌های مختلف تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز امیدواری برای موفقیت دولت عراق در برقراری امنیت پایدار در این کشور به ویژه فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات موفق با حضور همه گروه‌ها و طوایف عراقی و با مشارکت همه دیدگاه‌ها در عراق، همانگونه که در حال حاضر در این کشور شکل گرفته است، تلاش‌های دولت عراق در زمینه مبارزه قاطع با تروریسم و افراط گرایی را ستود.

همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله همکاری‌های اقتصادی و تجاری و به ویژه تلاش مشترک دو کشور درخصوص موضوعات زیست محیطی و مشکلات مربوط به ریزگردها به عنوان موضوعی حیاتی برای دو طرف و همکاری‌های کنسولی فیمابین از دیگر مباحث مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان بود.

هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار روابط گسترده دو کشور در حوزه‌های مختلف را با اهمیت خواند و بر ضرورت ارتقاء همکاری‌ها به ویژه درحوزه موضوعات مربوط به محیط زیست و همچنین همکاری‌های کنسولی تاکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها