امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64267
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیژن بیژنی از انتشار آلبوم «گل به دامن» خبر داد و گفت: در این آلبوم که توسط ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیژن بیژنی از انتشار آلبوم «گل به دامن» خبر داد و گفت: در این آلبوم که توسط موسسه صوتی تصویری سروش منتشر شده با خانواده کامکارها همکاری کردم و از شعرهایی از حافظ، مولانا، فریدون مشیری و شفیعی کدکنی در این آلبوم استفاده کرده‌ام.

وی ادامه داد: این دومین تجربه من پس از آلبوم «افسانه خانه پدری» با خانواده کامکارها بود. این آلبوم پنج تصنیف دارد که در آنها پنشنگ کامکار و اردشیر کامکار به دو نوازی سنتور و کمانچه پرداخته‌اند. تنظیم این آهنگ‌ها با سازهای ایرانی و کلاسیک غربی انجام شده است.

بیژنی همچنین از آماده شدن آلبوم «حرفی دیگر» برای انتشار خبر داد و گفت: آهنگسازی این آْلبوم را محمد جواد ضرابیان انجام داده و بر روی اشعاری از هوشنگ ابتهاج، سیمین بهبهانی، حسین منزوری و عبید زاکانی کار شده است. این آلبوم مجوز گرفته و در حال حاضر آماده انتشار است.

وی افزود: آلبوم دیگری را هم به سفارش حوزه هنری در درست ساخت داریم که در حال حال حاضر کامبیز روشن روان آهنگ‌ها را نوشته و در بهار سال 93 آلبوم آماده خواهد شد. این آلبوم هم فضای ملی دارد و مثل اغلب کارهای من  از ترکیب سازهای کلاسیک غربی و ایرانی استفاده شده است. این نهمین آلبومی است که با آقای روشن روان همکاری می‌کنم.

بیژنی در خصوص چرایی عدم برگزاری کنسرت و اجرای زنده گفت: من همیشه آمادگی اجرا دارم. اما من حساسیت هایی درباره این موضوع دارم. سازها باید با همان صدایی که از آلبوم منتشر شده شنیده ‌می‌شوند، باشند. باید با همان ترکیب که  در آلبوم ارایه شده و اهنگسازی  شده، اجرا شوند و سازی حذف نشود. اگر این شرایط مهیا شود، من برای اجرا آمادگی دارم. 
 
  انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها