امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64279
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، نشست خبری نمایشگاه گروهی نقاشی «پازل» با حضور نمایشگاه‌گردان آن «ماهیار چرمچی» و «علی فرامرزی» یکی از استادان ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، نشست خبری نمایشگاه گروهی نقاشی «پازل» با حضور نمایشگاه‌گردان آن «ماهیار چرمچی» و «علی فرامرزی» یکی از استادان نقاشان حاضر در این نمایشگاه، در گالری تازه تأسیس پنجره برگزار شد.

ماهیار چرمچی نمایشگاه‌گردان این رویداد در آغاز این نشست درباره گردآوری آثار این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه هم هنرمندان صاحب سبک و پیشکسوت حضور دارند و هم هنرمندان جوان نام آشنا و یا گمنام که انتخاب عنوان «پازل» نیز به همین دلیل بوده است که در این رویداد شاهد گردهمایی نسل‌ها و تکنیک‌های مختلفی هستیم و هر هنرمند با سوابق هنری و قیمت آثار متفاوتی کنار هم حضور دارند.

وی افزود: در میان آثار نمایشگاه نیز هم تصویرسازی دیده می‌شود و هم نقاشی و خط نگاره که هدف از کنار هم آوردن این آثار انتقال تجربه و دیدگاه میان هنرمندان جوان و پیشکسوت است که هر هنرمند نیز با اندیشه مستقل خود آثارشان را ارائه کرده‌اند.

وی افزود: قطعات این پازل با کنار هم نشینی آثار مختلفی از هنرمندان مختلف کامل می‌شود.

چرمچی در ادامه پرداختن به مقولها اقتصاد هنر را یکی دیگر از اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: قصد ما این است که یک بازار واقعی برای خرید آثار هنری به وجود آوریم و خانواده‌هایی که از فضای هنری به دور افتاده‌اند، با هنر آشتی کنند و با خرید آثار هنری به عنوان یک کالای سرمایه‌ای با ارزش افزوده، رونقی به فضای هنرهای تجسمی کشور ببخشند.

وی افزود: در این نمایشگاه آثاری را از هنرمندانی چون علی فرامرزی، بهرام دبیری، ضابحی و ذاکری،‌رحیم مولائیان،‌اکبر نیکان پور و یعقوب عمامه‌پیچ در کنار آثار هنرمندان جوان شاهدیم که در مجموع شامل 29 اثر از 29 هنرمند است.

او حلقه ارتباطی آثار این نمایشگاه را نگاه شخصی و غیر اقتباسی هنرمندان آن دانست.

در ادامه این نشست علی فرامرزی درباره اثری که از « لعیا زنگنه» هنرپیشه سینما و تلویزیون، در این نمایشگاه در کنار آثار استادان و نقاشان جوان دیگر به نمایش درآمده است گفت: اگر هدف از ارائه آثار هنرپیشه‌ها سوء استفاده و با نیت بدی همراه نباشد،‌هیچ اشکالی ندارد چرا که هر انسانی حق دارد نقاشی کند یا به هر هنری که مایل است بپردازد و موضوع مهم این است که این هنرمندان هنرپیشه نیز با ارائه آثارشان در کنار دیگر هنرمندان،‌پالوده می‌شوند و کارشان ارتقاء پیدا می‌کند و از سوی دیگر به رونق فضای هنرهای تجسمی کشور نیز کمک می‌کنند.

وی تأکید کرد: آینده مشخص می‌کند که این هنرپیشه‌ها و چهره‌های سینمایی و تلویزیونی آیا در فضای هنرهای تجسمی کشور ماندگار خواهند بود یا خیر.

در ادامه این نشست، ماهیار چرمچی درباره قیمت‌گذاری تابلو لعیا زنگنه گفت: خانم زنگنه از شاگردان استاد یعقوب عمامه‌پیچ هستند که برای تابلو خود قیمت 20 میلیون تومان را پیشنهاد کرده‌ است.

او درباره سقف و کف قیمت‌گذاری آثار این نمایشگاه هم گفت: آثار این نمایشگاه بین 600 هزار تومان تا 25 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود که گرانترین اثر نمایشگاه نیز متعلق به تابلویی از یعقوب عمامه‌پیچ است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر قیمت‌گذاری نامعقول تابلو «لعیا زنگنه» که جزء اولین آثار او و طبیعت‌سازی به حساب می‌آید توضیح داد: من احساس خانم زنگنه را در این تابلو دوست داشتم همان طور که احساس دیگر نقاشان این نمایشگاه را در آثارشان دوست داشتم.

وی افزود: این قیمتی است که ایشان پیشنهاد کرده‌اند اما هنوز به قطعیت نهایی نرسیده است.

او با تأکید بر این که قصد ما بازارسازی و نه بازاری‌سازی است گفت: تمرکز نمایشگاه ما بر حضور خانم زنگنه نیست بلکه هدف رونق اقتصاد هنر و ارائه آثار هنرمندان جوان در کنار پیشکسوتان است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در نمایشگاه پازل، آثاری از بهرام دبیری، علی ذاکری، رحیم مولاییان، یعقوب عمامه‌پیچ، منصور ذابحی و علی‌اکبر نیکان‌پور در کنار آثار هنرمندان جوانی چون ایلیا تهمتنی، احسان نصری، ماهیار چرمچی، رامتین نباتی و ریحانه کلانتری،  امیر یگانه، لعیا زنگنه و ... روی دیوار می‌رود.

نمایشگاه پازل از روز جمعه 9 اسفندماه در گالری پنجره آغاز به کار خواهد کرد و تا 15 بهمن‌ماه ادامه دارد.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها