امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64283
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا کوشک جلالی کارگردان سرشناسی که 3 دهه در تئاتر آلمان فعالیت جدی داشته است، درباره این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا کوشک جلالی کارگردان سرشناسی که 3 دهه در تئاتر آلمان فعالیت جدی داشته است، درباره این اثر گفت: این نمایشنامه مربوط به سال‌های آخر زندگی پابلو نرودا است و همچنین نگاهی دارد به کودتای شیلی در سال 1973ضمن این که داستان عشقی هم هست و مسائل سیاسی در جنب داستان اصلی پیگیری می‌شود.

علیرضا کوشک جلالی اجرا در شهر کاشان را دومین فعالیت شهرستانی خود پس از سال‌های حضور در آلمان خواند و اظهار کرد: این نمایش در واقع تاثیر هنر را به روی مردم نشان می‌دهد و نقشی که یک شاعر در این میان می‌تواند داشته باشد و اینکه چگونه مردم را به سمتی هدایت کند.

وی با بیان این که این اثر ر ا رسانه‌ها «زیباترین روایت عاشقانه جهان» توصیف کرده‌اند، ادامه داد: این نمایشی درباره دوستی و عشق، درباره شعر و لذت، درباره آزادی و سیاست!.

جلالی درباره پیشینه این متن گفت: این متن در واقع در ابتدا یک رمان بوده که به نمایشنامه تبدیل شده است و به عنوان یکی از زیباترین رمان‌های عشقی جهان از آن نام برده شده است ضمن اینکه از روی آن فیلم‌هایی هم ساخته شده است.

او در پاسخ به این که چه نوع شیوه اجرایی برای به صحنه بردن این نمایش به کار برده است توضیح داد: به نظرم شیوه اجرایی از دل نمایشنامه در‌می‌آید. این نمایش هم یک اثر رئالیستی شاعرانه است که سعی کردم به متن وفادار باشم ضمن اینکه مطابق شیوه خاص کارگردانی خودم آن را با زبان طنز به روی صحنه می‌آورم.

کارگردان «خدای کشتار» و «رابینسون و کروزوئه» درباره مشکلات پیش رویش در اجرای نمایش در شهرستان گفت: عمده مشکلات همان مسائل کلی مربوط به تئاتر ایران است. گاهی سر حذف یک کلمه کلی باید انرژی از دست بدهی و حاشیه‌ها واقعا نمی‌گذارند که یک کارگردان تمام تمرکزش را به روی اجرای نمایش بگذارد.

«پستچی پابلو نرودا» با بازی سحر خداداده، احمد صابر، سید مجتبی جدی و زهره استادی هر روز ساعت 18:30 در تئاتر شهر کاشان به صحنه می‌رود.

پیش از این «پستچی پابلو نرودا» در سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با کارگردانی علیرضا کوشک‌جلالی با بازیگران آلمانی اجرا شد. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها