امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64285
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 46
«افشار رئوف» کارگردان این مستند در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: «نهنگ توی تنگ» نام مجموعه شعری سروده سیدعلی موسوی است.او شاعری ...

«افشار رئوف» کارگردان این مستند در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: «نهنگ توی تنگ» نام مجموعه شعری سروده سیدعلی موسوی است.او شاعری روستانشین است که از گردن به پایین فلج است و توانایی حرکتی محدودی دارد. این مستند به این بهانه به روستای محل زندگی او رفته است و گوشه‌هایی از تلاش و امید این شاعر جوان را به تصویر کشیده است.

رئوف درباره ساختار این مستند توضیح داد: سعی کردیم بدون هیچ گونه بازسازی لحظاتی واقعی از زندگی این شاعر را به همراه خانواده اش به تصویر بکشیم و به این منظور از نریشن استفاده نکردیم و تنها سروده‌هایی که از زبان او خوانده می شود، در مستند استفاده شده است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه زندگی سیدعلی موسوی قبلا دستمایه تولید مستند قرار گرفته بود و متاسفانه مستندسازان قبلی سعی کرده بودند تصویری سیاه از زندگی او بسازند، ما تلاش کردیم حقیقت زندگی او را و روحیه پر امید و با نشاطی را که دارد، به تصویر بکشیم.

این کارگردان مستندساز از حسین صادقی میاب به عنوان تهیه کننده «نهنگ توی تنگ» نام برد و اظهارداشت: تصویربرداری مستند نیز بر عهده صدف یزدانی بوده است. همچنین فواد موسوی به عنوان تدوین‌گر و بردیا یوسفی به عنوان آهنگساز با  «نهنگ توی تنگ» همکاری داشته‌اند.

«نهنگ توی تنگ» جمعه این هفته، ۹ اسفند ماه، ساعت 23 از شبکه مستند پخش می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها