امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6429
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 88
سید محمد کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: هر سال پس از اعلام نرخ دیه توسط قوه قضائیه، حق بیمه رشته شخص ثالث ...

سید محمد کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: هر سال پس از اعلام نرخ دیه توسط قوه قضائیه، حق بیمه رشته شخص ثالث که ضریبی از این نرخ است تهیه شده و دراختیار شرکت‌های بیمه قرار می‌گیرد.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: امسال قبل از تهیه جدول حق بیمه‌ها، با شرکت‌های بیمه هماهنگی شد تا به میزان 10 درصد تخفیف در حق بیمه شخص ثالث به مردم داده شود و در واقع شرکت‌های به دلخواه خود این تخفیف را به مردم ارائه دادند.

کریمی تصریح کرد: بعد از آن در بررسی لایحه بودجه 92 در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی طرحی مطرح شد که براساس آن عوارضی که نیروی انتظامی از حق بیمه شخص ثالث می‌گیرد، به آنها پرداخت شود و مازاد بر آن به جای آنکه به نیروی انتظامی و خزانه واریز شود، به مردم تخصیص داده شود.

وی اضافه کرد: در صورت تصویب نهایی این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، 5 درصد از این محل به مردم تخفیف داده می‌شود و در واقع مجموعاً در سال 92 با وجود افزایش 20.6 درصدی نرخ دیه، حق بیمه شخص ثالث تنها 5 درصد افزوده می‌شود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها