امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64315
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی محیط زیست سیستان و بلوچستان، خسرو افسری با بیان اینکه این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی محیط زیست سیستان و بلوچستان، خسرو افسری با بیان اینکه این اداره کل طی سال جاری ‌در برخی موارد رکورددار کشفیات و یا پیشگیری از تخلف بوده است، اظهار داشت: ‌‌کشفیات و اقدامات کنترلی و گشت‌های شبانه‌روزی و گشت‌های سریع از جمله این اقدمات بوده است.
وی با بیان اینکه طی سال جاری ‌با یک برنامه‌ریزی مدون و دقیق برای تمام مناطق استان اعم از مناطق تحت مدیریت و سایر مناطق و همچنین برای نخستین بار در استان تشکیل و ساماندهی شبکه‌ گسترده همیاران محیط زیست در همه‌ نقاط استان توانسته ‌از بسیاری از تخلفات با حضور خود جلوگیری کند، افزود: باید ‌اقدامات موثری در کشف و انهدام تیم‌های شکار و حمل و نقل غیر‌قانونی حیات وحش انجام شود‌.
 افسری از ‌کشف و انهدام بزرگترین تله‌گذاری کشور ‌با کشف و  امحای بیش از 5400 تله زنده‌‌گیری و نجات ده‌ها گونه تنوع زیستی اعم از پرنده و پستاندار مانند ‌هوبره‌، گربه شنی و ... خبر داد و تصریح کرد: ‌یگان حفاظت استان سیستان و بلوچستان با تشکیل ستاد مرکزی و برنامه‌ریزی برای حضور پررنگ و موثر و همیشگی در مناطق و از سویی تشکیل اکیپ‌های سیار و سریع برای حضور در مناطق به صورت آنی و گشت‌زنی‌های غیر‌قابل پیش‌بینی توانسته سایه کمرنگ امنیتِ شکارچیان غیر مجاز را کمرنگ‌تر  و در برخی موارد کاملا از بین ببرد.

افسری بیان کرد‌: یگان حفاظت سیستان و بلوچستان در 10 ماهه ‌سال جاری در کل استان تعداد 545 پروانه شکار و صید بر‌اساس مجوز‌ها و معیارهای قانونی صادر کرده است.
وی با بیان اینکه یگان حفاظت سیستان و بلوچستان ‌با تجهیز به اسلحه‌های جدید و اسلحه ‌بیهوشی‌، شوکر‌، دوربین‌های شکاری نو و ... مجهز شده است، اظهار داشت: ‌یگان حفاظت با حضور مداوم و بیتوته‌های شبانه‌روزی و بلند‌مدت به صورت یکسره که گاه هفته‌ها نیز به طول می‌کشد توانسته احساس امنیت را برای شکارچیان از بین برده و امکان حضور یگان همیشه و همه جا بسیاری از آمارهای تخلف را کاهش داده است.
افسری از ‌کشف 2825 قطعه پرنده از انواع گونه‌های مختلف در سال 92 ‌خبر داد.
انتهای پیام/75004/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها