امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64340
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، این تظاهرات در اعتراض به بی توجهی و اهمال رژیم بحرین نسبت به زندانیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، این تظاهرات در اعتراض به بی توجهی و اهمال رژیم بحرین نسبت به زندانیان سیاسی و مرگ زندانیان بر اثر شکنجه‌های برنامه ریزی شده صورت گرفت.

"جعفر محمد الدرازی" جوان 22 ساله بحرینی روز چهارشنبه براثر شکنجه‌های متعدد، درمان نشدن بیماری و جراحت‌ها و آسیب‌های ناشی از آن در زندان آل خلیفه به شهادت رسید.

نیروهای رژیم بحرین به سمت اهالی منطقه الدیه که پس از شنیدن خبر شهادت الدرازی به خیابان آمده بودند، گازهای سمی شلیک کردند، به سوی خانه‌ها و محله‌های مسکونی تیراندازی کرده و گلوله‌های حاوی گاز سمی و خفه کننده پرتاب کردند و معترضان را در خیابان‌ها تحت تعقیب قرار دادند.

درهمین حال، تشییع پیکر شهید الدرازی بعد از شکایت رسمی بستگانش به روز جمعه موکول شد. بستگان این شهید در شکایت خود، رژیم را مسئول قتل فرزندشان دانستند بویژه که وی از درمان و مراقبت پزشکی به خاطر بیماری خونی در طول دوره بازداشت، محروم بوده است.

جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین مسئولیت کامل شهادت الدرازی را متوجه رژیم آل خلیفه دانست و گفت که این رژیم الدرازی را بازداشت و به درمان و مراقب پزشکی از او بی توجهی کرده و این شهید را شکنجه جسمی و روحی کرده است و این اقدامات در راستای انتقام جویی مسئولان رژیم بحرین از کسانی است که خواهان تحول دموکراتیک در کشورشان هستند.

این جمعیت افزود: شهید الدرازی یکی از قربانیان بازداشت و شکنجه است زیرا ظالمانه و با رویکردی انتقام جویانه بازداشت شد.

جمعیت وفاق خاطرنشان کرد: بی توجهی به حقوق و جان شهروندان در سایه سیاست فرار مجرمان و قاتلان از مجازات، به امری عادی برای رژیم تبدیل شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها