امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64353
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 52
حجت‌الاسلام رضا غلامی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: این روزها شاهد ...

حجت‌الاسلام رضا غلامی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: این روزها شاهد هوچی‌گری برخی علیه سازمان صدا و سیما هستیم؛ البته روشن است که باج ندادن صدا و سیما به جناح‌های سیاسی و بازگذاشتن باب نقّادی، صاحبان جناح را عصبی کند؛ لکن باید دید مصالح بنیادی مردم و کشور چه اقتضائاتی دارد.

وی افزود: به نظر می‌رسد قانون اساسی به خوبی و هوشمندانه سازمان صدا و سیما را در موقعیت فراقوّه‌ای قرار داده است؛ هر چند شورای نظارت بر صدا و سیما مرکّب از نمایندگان هر سه قوّه پیش‌بینی شده، لکن این شورا طبق قانون نمی‌تواند به جز نظارت و ارائه گزارش به مراجع عالی، در مدیریت سازمان صدا و سیما مداخله کند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: عدالت حکم می‌کند که سازمان صدا و سیما مستقل بماند و در هر بُرهه‌ای، تنها جانبدار مصالح و منافع عمومی باشد؛ در غیر اینصورت، بدیهی است با ورود گروه‌های سیاسی و صاحبان قدرت به صداوسیما و غلبه دادن منافع و تمایلات سیاسی خود به منافع و علائق توده مردم، زمینه برای مهندسی افکار عمومی مهیّا شود.

وی بر همین اساس یادآور شد: به نظر می‌رسد، مهندسی افکار عمومی که اتفاقاً در ماه‌های گذشته شواهدی از علاقه بعضی از مشاوران دولت جدید نیز به آن نمایان شده است، می‌تواند به سرعت اصول مردم سالاری دینی را مخدوش کرده و نوعی از استبداد را در زیرپوست مردم‌سالاری پرورش دهد؛ با این وصف، توصیه اکید به مشاوران رئیس‌جمهور این است که به قانون اساسی و حدودی که برای ورود جناح‌های سیاسی به رسانه ملی تعیین شده، پایبند باشند و به سمت خروج از اعتدال متمایل نشوند.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: از طرف دیگر، باید از مدیران خدوم سازمان صدا و سیما تقاضا کرد، با قدرت از آنچه قانون اساسی درباره صدا و سیما تعیین کرده، پاسداری کنند و تن به خواسته‌های نامعقول ندهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار