امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64362
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۴۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان و شخصیتی که شاید بیشترین دخالت را در ناآرامی‌های اخیر اوکراین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان و شخصیتی که شاید بیشترین دخالت را در ناآرامی‌های اخیر اوکراین داشته و بیش از هر کس دیگری، به تهدید منافع روسیه در اروپای شرقی و ثبات‌زدایی از این منطقه دارد، اخیرا در سرزمین‌های اشغالی فلسطین جملاتی را در خصوص جمهوری اسلامی ایران بر زبان آورد که نه‌تنها از واقعیت دور بود، بلکه نشان می‌داد که سران اروپایی تا چه حد حاضرند برای جلب رضایت صهیونیست‌ها، کلمات مغایر با «سلامت عقل» بر زبان جاری کنند.

وارث برلین‌نشین رایش، در سرزمین‌های اشغالی فلسطین مدعی شده بود که ایران نه‌تنها برای آنچه وی و «صادق زیباکلام» مشترکا تحت عنوان اسرائیل به‌رسمیت می‌شناسند، تهدید محسوب می‌شود؛ بلکه برای اروپا نیز تهدید است. این در حالی است که «مرضیه افخم»، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اظهار اینکه طی 250 سال گذشته ایران تهدیدی علیه هیچ کشوری نبوده و هیچ اقدام نظامی از سوی ایران آغاز نشده است، اضافه کرد: خوش‌آمد دیگران نباید به تحریف و یا نادیده گرفتن واقعیات منطقه بیانجامد.
پرستوی سابق دستگاه اطلاعاتی آلمان شرقی که این روزها دیگر هیچ احساس تعلقی به مسکو و منافعش ندارد، در عین حال به دو نکته هم در سخنانش اشاره کرده که مطمئنا چندان به مذاق «بنیامین نتانیاهو»، رئیس کابینه رژیم صهیونیستی و دیگر حاکمان تل‌آویو خوش نمی‌آید. خانم مرکل در سخنان خود در تل‌آویو هم اذعان کرده است که غنی‌سازی ایران ادامه خواهد یافت و به‌رغم خواسته نتانیاهو به صفر نخواهد رسید و هم بر راه‌حل «دو دولت» برای مناقشه اسرائیل – فلسطین تاکید کرده که نتانیاهو احتمالا با شنیدن آن دچار رعشه می‌شود.

اگرچه راه‌حل دو دولت از منظر ما هرگز عادلانه نیست اما نتانیاهو حتی در همان حد اراضی 1967 نیز حاضر به امتیازدهی به فلسطینیان نیست. از نظر او تمام فلسطین باید سرزمین یهودیان باشد  اما اتحادیه اروپا سخت به راه‌حل دو دولت متعهد است. این اتحادیه حتی کالاهای صهیونیستی تولیدی در شهرک‌های برساخته در اراضی 1967 را تحریم کرده است.
اما به هر حال، مکدر ساختن خاطر نتانیاهو با دو مورد فوق، مجوزی برای آنگلا مرکل نیست تا به‌خاطر خوش‌آمد و دلجویی از نتانیاهو، علیه ایران لیچار ببافد. خانم مرکل حتما خود متوجه است که اخیرا چه هجومی از سوی شرکت‌های آلمانی برای دست‌یابی به بازار سودآور ایران شکل گرفته و وی با این سخنان بی‌مغز در حال به‌خطر انداختن منافع هم‌وطنان خود در ایران است.

وی همچنین این را هم می‌داند که در تاریخ روابط ایران و آلمان، خصومت جدی به‌چشم نمی‌خورد و اگر از ماجرای «نمایش مضحک دادگاه میکونوس» بگذریم، شاید در بقیه برهه‌ها این روابط، مسالمت‌آمیز و همکاری‌جویانه بوده است.

بنابراین به نفع آلمان و مرکل است که با سخنان نسنجیده، پای شرکت‌های آلمانی از ایران را نبرد و منافع اقتصادی آنها را به خطر نیندازد و همچنین به روابط مسالمت‌آمیز تاریخی دو ملت ایران و آلمان احترام بگذارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها