امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64390
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
محمدرضا راه‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اقتصاد مقاومتی را یکی ...

محمدرضا راه‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اقتصاد مقاومتی را یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد کشور دانست و گفت: اکنون در وضعیتی قرار داریم که دشمن قصد دارد با فشارهای خود مسیر کشور را در راه پیشرفت بازدارد و اقتصاد مقاومتی موجب بالارفتن توان ملی کشورمان خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید اهتمام جدی را در این زمینه انجام دهند، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در زمینه اقتصاد مقاومتی باید به آن توجه کنیم خودکفا شدن در زمینه تولید کالاهای ملی است که اگر در این زمینه به موفقیت برسیم وابستگی خود را نسبت به کشورهای بیگانه از دست می‌دهیم و می‌توانیم اقتصاد درون‌زای کشور خود را ارتقا ببخشیم.

راه‌چمنی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تاثیر عمده‌ای را بر اشتغال جوانان خواهد داشت خاطرنشان کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رابطه تنگاتنگی با بحث اشتغال درکشور دارد که تحقق آن در کشور می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را در زمینه بیکاری جوانان بهبود بخشد.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با بیان اینکه کشور در زمینه علمی توانسته است به دانش‌ و تکنولوژی‌های جدید دست یابد خاطرنشان کرد: باید تلاش خود را بر این امر قرار داده تا بتوانیم رشد علمی کشور را بالا برده و نیازی به دانش کشورهای دیگر نداشته باشیم.

راه‌چمنی با اشاره به لزوم تشکیل معاونت اقتصاد مقاومتی در همه نهادهای اجرایی کشور خاطرنشان کرد: همانگونه که در 8 سال دفاع مقدس جنگ در راس امور قرار گرفته و این گفتمان رایج موجب شد تا در همه نهادهای اجرایی کشور معاونتی برای رسیدگی به امور جنگ داشتیم، به نظرم می‌توانیم در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز این امر را مهیا کنیم و معاونت‌هایی را در زمینه اقتصاد مقاومتی در همه نهادهای اجرایی کشور داشته باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی نیازمند تلاش همه مسئولان در قوای سه‌گانه است تصریح کرد: اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقش عمده‌ای در پیشبرد اهداف افق 20 ساله کشور خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها