امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64399
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
حجت‌الاسلام محمد‌ زارع فومنی دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

حجت‌الاسلام محمد‌ زارع فومنی دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات فائزه هاشمی مبنی بر اینکه موقعیت سیاسی زنان در بعد از انقلاب بهتر بود، اظهار داشت: اظهارات خانم هاشمی غیر واقعی است و من تعجب می‌کنم که نگاه خانم هاشمی به مسائل تا این حد عامیانه است.

وی با تاکید بر اینکه زنان بعد از انقلاب اسلامی در بالاترین درجات مدیریتی قرار گرفتند، افزود: حقوق زنان در اسلام و حتی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فراتر از قوانینی است که کشورهای مدعی دموکراسی در حال پیاده‌سازی آن هستند.

دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات تصریح کرد: حضور زنان در جوامع غربی به عنوان یک کالای مصرفی تلقی می‌شود یعنی به عبارت دیگر نگاه غربی‌ها به زن یک نگاه تجاری برای رسیدن به سرمایه‌های هنگفت است.

فومنی با اظهار تاسف از اظهارات اخیر دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خانم هاشمی بهتر خود را به واقعیت‌های جامعه نزدیک و یا حتی این واقعیت‌ها را ببیند.

وی همچنین به آمار بالای شاغلان زن در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: زنان بیشترین آزادی را در ایران دارند  چرا که آنان در تمام مناصب مدیریتی و قدرت همپای مردان هستند و حتی در انتخابات‌ها حق رأی دارند در حالی که در برخی کشور‌ها اینگونه نیست.

دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات با تاکید بر اینکه حقوق اجتماعی زنان در قانون اساسی ایران حتی بیشتر از مردان است، گفت: ای کاش کمی چشم‌های خود را باز کنیم و فریب زرق و برق‌های دنیا را نخوریم.

فومنی با بیان اینکه زنان بهترین پشتوانه و بازو برای به ثمر نشستن برنامه‌های بزرگ دینی در ایران هستند، اظهار کرد: در دوران ستم‌شاهی زنان را به عنوان یک کالا می‌دیدند اما در جمهوری اسلامی ایران اینگونه نیست و نخواهد بود. 

وی همچنین به سوابق نمایندگی فائزه هاشمی اشاره کرد و گفت: خانم هاشمی شما در جمهوری اسلامی نماینده مجلس بودید بنابراین تعجب می‌کنم از اینکه می‌گویید در قبل از انقلاب موقعیت سیاسی زنان بهتر بود؛ در ایران اسلامی حقوق هیچ زنی پایمال نمی‌شود چرا که قانون جمهوری اسلامی این اجازه را نخواهد داد.

دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات ادامه داد: خانم هاشمی در اظهارات خود بیش‌تر تأمل کنند چرا که اینگونه اظهارات سبب بهره‌برداری سیاسی و حقوق ‌بشری دشمنان می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها