امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64406
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جماعات مساجد و ادارات و روحانیون مستقر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جماعات مساجد و ادارات و روحانیون مستقر استان قم با اشاره اینکه روحانیت قبل و بعد از انقلاب مورد حمایت مردم بوده است گفت: گاهی بعضی از جریان‌ها به دنبال این بودند که تفکر دینی را از روش دیگری به مردم منتقل کنند.

وی بیان کرد: در این راه گاهی غوغاسالاری و فریب کاری‌هایی مطرح می‌شد و پس از پیروزی انقلاب هم این مشکلات وجود داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) بر مساجد و روحانیت بسیار تاکید می‌کرد عنوان کرد: این اعتماد بر اساس اصالت روحانیت بود و نشان می‌داد که عقلانیتی پشت آن قرار دارد.

وی تصریح کرد: در دین سیستم‌های خاصی وجود دارد و هرکسی نمی‌تواند حقایق آن را استخراج کند .

لاریجانی با بیان اینکه حوزه علمیه قم مبنای اصلی این نظام فکری است افزود: حفظ این نظام فکری به روش‌های خاصی احتیاج دارد و امام خمینی(ره) تاکید داشتند که این نظام فکری باید حفظ شود.

وی بیان کرد: اگر روحانیت اصالت خود را حفظ نمی‌کرد در کشور آشفتگی به وجود می‌آمد و حقایق وارونه جلوه می‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جریان‌های بدلی به وجود آمده در منطقه گفت: در سطح منطقه این افراد بدلی احکامی صادر می‌کنند که سبب تخریب اسلام می‌شود و جهاد نکاح نمونه‌ای از این احکام است.

لاریجانی با بیان اینکه صیانت دین احتیاج به راه و رسم و مبانی دقیقی دارد مطرح کرد: گاهی در درون کشور جریان‌های روشن فکر ایراداتی را به روحانیت وارد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه روحانیت همیشه محل رجوع مردم بوده‌ و حرف مردم را زده است گفت: به خاطر دو ایراد نمی‌توان کل روحانیت را زیر سوال برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روحانیت شیعه هیچ‌گاه در بند حکومت‌ها نبوده و همیشه آزاد فکر ‌کرده است.

وی تاکید کرد: هرگونه کمک دولت به روحانیت به عنوان وظیفه است و نباید استقلال حوزه مخدوش شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه استقلال روحانیت باید حفظ شود بیان کرد: روحانیت می‌تواند حکومت را نصیحت کند و دردهای مردم را بدون واسطه به حکومت بگوید.

وی تصریح کرد: روحانیت می‌تواند در رفع مشکلات شهری و روستایی و مدیریت بهتر آن‌ها نقش موثری داشته باشد.
انتهای پیام/2258/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها