امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64410
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جماعات مساجد و ادارات و روحانیون مستقر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جماعات مساجد و ادارات و روحانیون مستقر استان قم با اشاره اینکه در شرایط فعلی و در صحنه بین‌الملل ایران جایگاه ارزشمندی دارد، اظهار داشت: البته مشکلاتی در صحنه بین‌الملل داریم که با تلاش بیشتر قابل حل شدن هستند.

وی بیان کرد: پس از انقلاب و پایداری مردم در مقابل استکبار جهانی جایگاه رفیعی برای ایران به وجود آورده است.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه جایگاه رفیع ایران بر روی فکر اصیل انقلاب یعنی استقلال سیاسی بنا شده است اظهار کرد: استقلال سیاسی هزینه‌هایی دارد ولی طعم شیرین آن ارزش هزینه کردن و دستیابی به آن را دارد.

وی تصریح کرد: در بسیاری از کشورها دموکراسی و مردم‌سالاری وجود دارد ولی مجبورند که حرف دیگران را نیز گوش دهند.

لاریجانی عنوان کرد: در کشور ما با همت مردم و آرمان‌های امام (ره) هم مردم‌سالاری شکل گرفت و هم استقلال واقعی به وجود آمد و امروز در مقابل همه قدرت‌ها می‌ایستد.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات و در 22 بهمن مردم به صحنه آمدند و به کشور قدرت بخشیدند گفت: در منطقه کمتر کشوری است که چنین حضور مردمی داشته باشد.

رئیس مجلس با بیان اینکه ایران همیشه روی حرف خود می‌ایستد و از آمریکا هراسی ندارد اذعان کرد: بسیاری از کشورهای بزرگ جهان جرات ایستادن در مقابل آمریکا را ندارند.

وی با اشاره به اینکه در جنگ عراق تنها ایران بود که در کنار ملت عراق ایستاد و هیچ کشوری جرأت این کار را نداشت گفت: آمریکایی‌ها علیه ایران عملیات روانی فراوانی انجام دادند ولی مسئولین ایران تحت تأثیر قرار نگرفتند.

لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در عراق، افغانستان و لبنان شکست خوردند گفت: دیگر آمریکایی‌ها در مورد مدیریت جهانی صحبت نمی‌کنند و ایران دیکتاتوری آن‌ها را بر هم زد.

وی با اشاره به اینکه در مسئله هسته‌ای غربی‌ها شیطنت می‌کنند گفت: پس از انقلاب ایران از گردنه‌های زیادی عبور کرده است و این جایگاه رسیده است و از این گردنه نیز عبور خواهد کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه منویات رهبری چراغ راه کشور است و برای کشور عزت به همراه می‌آورد تصریح کرد: در مسائل مختلف غربی‌ها بر ایران فشارهایی وارد کرده‌اند ولی به این نتیجه رسیده‌اند از این طریق به جایی نمی‌رسند.

وی با اشاره به اینکه ما همیشه در پای میز مذاکره بوده و به آن پایبند بوده‌ایم گفت: غربی‌ها بوده‌اند که تاکنون میز مذاکره را ترک می‌کردند.

لاریجانی با بیان اینکه منطق ایران در مورد مسئله هسته‌ای کاملاً روشن است عنوان کرد: قبل و بعد از تحریم‌ها ما مذاکره می‌کردیم و اینکه می‌گویند ما به دلیل تحریم‌ها پای میز مذاکره نشسته‌ایم به دلیل مشکلات سیاسی خودشان است.

وی با اشاره به اینکه ایران اکنون به فناوری هسته‌ای رسیده و آن‌ها نمی‌توانند آن را از ما بگیرند بیان کرد: به هیچ وجه نمی‌شود علمی را از عالمی گرفت و کشوری که دارای فناوری می‌شود دیگر نمی‌توان او را محروم کرد.

رئیس مجلس با بیان اینکه مدتی است آمریکایی‌ها قدرت حدس و گمان خود را از دست داده‌اند گفت: در مصر شاهد بودیم که آمریکایی‌ها در عرض دو هفته سه موضع مختلف گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در مذاکرات اخیر گام‌های خوبی برداشته شده است اظهار کرد: این مذاکرات مسیر معقولی است و باید از طریق مذاکرات مسیر را به پیش ببریم.

لاریجانی با بیان اینکه در مذاکرات بعدی چارچوب قوی‌تر بررسی می‌شود افزود: امروز مراکز هسته‌ای کار خود را انجام می‌دهند و امیدوارم که مذاکرات بتواند خواست ملت را فراهم کند.

وی با بیان اینکه غربی‌های در سوریه دنبال ماجراجویی بودند گفت: حضور ایران باعث شده است که ماجراجویی آن‌ها بی نتیجه بماند.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه غربی‌ها می‌خواستند نقشه خاورمیانه را تغییر دهند گفت: خاورمیانه بی‌شکل نیست که آن‌ها بخواهند به آن شکل دهند.

وی بیان کرد: در انقلاب‌های منطقه مشکلاتی به وجود آمده است ولی جوهره بیداری ارزشمند است.

لاریجانی با بیان اینکه مشکلات منطقه موجب شده است که انرژی مسلمانان هدر برود گفت: به جای اینکه مسلمانان به مشکلات دیگر مانند رژیم صهیونیستی بپردازند مشغول اختلافات داخلی خود هستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که باید به آن‌ها توجه کنیم مشکلات اقتصادی است بیان کرد: تحریم‌ها تنها عامل مشکلات اقتصادی نیست و اگر تحریم‌ها نیز وجود نداشت ما مشکلات اقتصادی داشتیم.

رئیس مجلس تصریح کرد: اگر مدیریت کشور درست بود و از منابع کشور به درستی استفاده می‌کردیم این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

وی با بیان اینکه رشد نقدینگی موجب تورم شده است گفت: به جای اینکه در کشور ما تولید محور کارهایمان باشد مسائل دیگر محور بود.

لاریجانی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که رهبری مطرح کردند عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی رونق تولید را به وجود می‌آورد که این کار نیز به دست مردم انجام می‌شود.
انتهای پیام/2258/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها