امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 28
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64413
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب بعد از ظهر امروز در ششمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب بعد از ظهر امروز در ششمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان که در شیراز در حال برگزاری است، اظهار داشت: باید علمای بصیر اهل سنت را آگاه کنیم که این داغ ننگ برای آنان نیز هست که عناصر تکفیری از نظر اعتقادی و کلامی دارند اموری را در حوزه‌های علمیه و بلاد اسلامی نشر می‌دهند که به طور کامل مغایر با آموزه‌های اسلامی است.

وی با بیان این که سکوت در برابر رفتارهای خون‌‌آشامان تکفیری برای هیچ انسان آزاده‌ای جایز نیست، ادامه داد: جامعه مدرسین همواره دارای مواضع متقن و اصولی و از این حیث مورد تایید امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بوده و می‌تواند برای آحاد مردم حجت باشد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری افزود: این اجلاسیه‌ها ثمرات و برکات بسیاری دارد و مصوباتی که از کمیسیون‌ها به صحن اجلاسیه آورده و مورد تصویب قرار می‌گیرد می‌تواند از نظر عمومی برای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مفید و موثر باشد و به طور ویژه در مورد حوزه‌های علمیه و مجامع روحانی از جنبه امور آموزشی و تهذیب موثر بیافتد.

دستغیب خاطرنشان کرد: شیراز همواره مهد علمای بزرگ و دارالعلم و دارالمومنین بوده اما در دوران پهلوی بر این شهر ظلم‌ها رفت که از آن جمله جشن هنر را شاهد بودیم که در کنار خیابان فحشا را در ملا عام به نمایش گذاشتند.

به گفته نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، اگر مطابق نظر مقام معظم رهبری افراد شایسته و کارگروه‌های متخصص بدون آسیب کیفی در محتوای دروس، تغییرات لازم را در محتوای دروس حوزه رقم بزنند بسیار راهگشا خواهد بود.

دستغیب در ادامه خاطرنشان کرد: شیراز، شهر مهد پرورش علمای بنام و مفاخر عالم اسلام بوده و زمینه خوب و مطلوبی برای تولید علم و نشر فرهنگ اسلامی داشته و از دیرباز به عنوان دارالعلم شناخته شده است.

قائم مقام جامعه روحانیت شیراز تصریح کرد: حوزه‌های علمیه و مدارس دینی پس از انقلاب تولد دوباره‌ای یافتند و هر ساله ظرفیت مضاعف در آن اعلام می‌شود و جوانان مستعد در آنها ثبت‌نام می‌کنند.

دستغیب ادامه داد: برخی از اموری که لازمه حوزه‌های علمیه است مطالبات رهبری در سفر به استان قم محسوب می‌شود که اگر بهتر از گذشته اجرایی شود به طور مسلم شاهد خواهیم بود که جوانان بر اساس سلایق فکری خود به حوزه‌ها روی می‌آورند.
انتهای پیام/2448/ذ30/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها