امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64415
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار نصرت‌الله سیف معاون عملیات بسیج مستضعفین با اعلام اینکه دور دوم سلسله رزمایش‌های الی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار نصرت‌الله سیف معاون عملیات بسیج مستضعفین با اعلام اینکه دور دوم سلسله رزمایش‌های الی بیت المقدس تا کنون در 22 سپاه استانی برگزار شده است، اظهار داشت: امروز و فردا شش سپاه استانی دیگر رزمایش‌های الی بیت‌المقدس گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس و کوثر خود را برگزار می‌کنند.

وی گفت: سپاه سید الشهدا(ع) استان تهران، سپاه علی ابن ابیطالب (ع) استان قم، سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، سپاه جواد الائمه (ع) استان خراسان شمالی، سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی و سپاه انصار الرضا (ع) استان خراسان جنوبی با فراخوانی و اعلام آماده‌باش به گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر خود که پایگاه پایه و حوزه پایه هستند، برای اغاز این رزمایش‌ها آماده شده اند.

سیف در ادامه با بیان اینکه هدف از انجام سلسله رزمایش‌های الی بیت‌المقدس به صورت هر ساله در سطح بسیج در سراسر کشور تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان است، افزود: با این اقدامات گردان‌های واکنش سریع بسیج با نام بیت‌المقدس و کوثر برای مقابله با تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم آماده شده و همین امر موجب امیدواری دوستان انقلاب اسلامی و یاس و ناامیدی دشمنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این رزمایش تحت هدایت قرارگاه تاکتیکی بسیج برگزار می‌شود، گفت: این رزمایش به صورت همزمان در تمام شهرستان‌های این استان‌ها با اجرای رزمایش پدافند غیرعامل و عملیات دفاع از کوی و برزن و بر اساس آموزش‌های ارائه شده به منظور مقابله با تهدیدات نرم، نیمه سخت و سخت و ارتقای توان نیمه نرم و نیمه سخت بسیج برگزار می‌شود.

معاون عملیات بسیج مستضعفین اظهار داشت: گردان‌های شرکت‌کننده در این رزمایش، آموزش‌های لازم در تاکتیک‌های رزم روزانه و شبانه را طی کرده‌اند.

معاون مقاومت مردمی و عملیات بسیج افزود: این رزمایش‌ها که امسال با ظرفیت 2 برابری نسبت به سال گذشته برگزار شده و در حال برگزاری است در واقع برابر طرح‌ریزی‌های سال 92 و اجرای فراخوانی‌ها و آموزش‌های تاکتیکی رزم شبانه و روزانه و در نهایت آزمون همه آموزش‌ها به اجرا در می‌آید.

دبیر قرارگاه امام هادی (ع) درباره نظارت بر این رزمایش‌ها، تصریح کرد: این رزمایش‌ها به داوری هیئت‌هایی از ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد فرماندهی کل سپاه و سازمان بسیج مستضعفین گذاشته می‌شود و علاوه بر این در هر رزمایش از استان‌های مجاور استان برگزارکننده دعوت می‌شود تا برای کسب تجربه بیشتر در قرارگاه فرعی و تاکتیکی رزمایش حاضر شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها