امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64417
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر احمد توکلی پیش از ظهر امروز در همایش بررسی مبانی اقتصاد انقلاب اسلامی در بوشهر اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر احمد توکلی پیش از ظهر امروز در همایش بررسی مبانی اقتصاد انقلاب اسلامی در بوشهر اظهار داشت: ثبات مدیریت از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با ثبات مدیریت از به وجود آمدن مشکلاتی که در این راستا دامنگیر مردم می‌شود جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: اجرای ثبات مدیریتی می‌تواند به اقتصاد مقاومتی نیز کمک شایانی داشته باشد.

توکلی در ادامه به مبانی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی مقاوم شدن اقتصاد در برابر تکان‌های خارجی است و اقتصادی که در برابر تکان‌های خارجی شکننده باشد بدون شک اقتصاد مقاومی نخواهد بود.

نماینده مردم تهران به تعدادی از تکان‌های خارجی اشاره کرد و گفت: تکان ناشی از کاهش درآمد صادراتی، تکان ناشی از افزایش نرخ ارز، تکان ناشی از افزایش نرخ محصولات وارداتی، تکان ناشی از عدم تکمیل زنجیره تولید، عدم تنوع خریداران و فروشندگان در تجارت خارجی از جمله موارد تکان‌های خارجی است که بر اقتصاد تاثیر منفی فراوانی می‌گذارند.

توکلی ادامه داد: وضعیت ایران در زمان جنگ و همچنین زمان فعلی از موارد تکان ناشی از تحریم‌های سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود.

وی در ادامه به موارد مورد نیاز انعطاف‌پذیری اقتصاد اشاره کرد و گفت: تعهد و وطن دوستی، مبرا بودن سیاست‌گذاران و کارگزاران از فساد سیاسی و تنوع تولیدات از مواردی است که می‌توانند به انعطاف‌پذیری اقتصاد کمک کنند.

توکلی با اشاره موارد مورد تاکید رهبر انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: تعیین شرایط و فعال‌سازی تمام امکانات و منابع مالی برای ایجاد کارآفرینی موجب افزایش رشد ملی می‌شود و می‌تواند ایفاکننده نقش اساسی در ایجاد اقتصاد مقاومتی باشد.

نماینده تهران ادامه داد: افزایش درآمد طبقات متوسط و کم درآمد می‌تواند کمک وافری به کاهش فاصله طبقاتی در بین اقشار جامعه کند.

توکلی تصریح کرد: برای توسعه شرکت‌های فرا ملیتی نظیر نفت و گاز باید با ارتباط اقتصادی با سایر کشورها تقسیم کار جهانی صورت بگیرد.

وی گفت: سیاست داخلی باید در جهت افزایش سود صاحبان ثروت قرار بگیرد و در این راستا باید بخش خصوصی با اهداف مدیریت سیاسی در انطباق کامل باشد.

توکلی گفت: پیشتازی در اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد جوامع اطلاعاتی در شبکه اینترنت از راه‌های توسعه است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی افزود: انرژی هسته‌ای، لیزر و نانو از رشته‌هایی هستند که بنیان دانش و فناوری را در کشور تغییر می‌دهند و می‌توانند به توسعه اقتصادی کمک کنند.

وی خاطر نشان کرد: مهندسی سطح نیز از روش‌های نوین توسعه به شمار می‌رود و می‌توان با پرداختن به ابعاد گسترده آن گامی بلند در جهت توسعه کشور برداشت.
انتهای پیام/66006/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها