امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64438
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسن انتظاری  امروز در آئین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که در محل نمایشگاه بین‌المللی برگزار شدبا تاکید بر ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسن انتظاری  امروز در آئین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که در محل نمایشگاه بین‌المللی برگزار شدبا تاکید بر تولید محتوایی دیجیتال، اظهار داشت: فرهنگ زیربنایی‌ترین حوزه و عرصه در فضای دیجیتال و مجازی است که از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده، در شورای عالی فضای مجازی در حال حاضر طراحی حوزه سایبری با زیرساخت محتوا و مقررات فرهنگ در حل طی شدن است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: در طول دوران بعد از انقلاب اسلامی و همچنین اخیراً در فضای تحریم قرار گرفته‌ایم و حوزه اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون جوانان در عرصه مهندسی و فرهنگی بسیار باید مورد توجه قرار گیرند که خوشبختانه جوانان موفق زیادی در این عرصه‌ها در کشور فعال هستند.

وی با بیان اینکه در مجمع جهانی اقتصاد بحث توانمندی‌ها مطرح است، ادامه داد: نکته حائز اهمیت این است که در این حوزه در عرصه جهانی ایران دارای رتبه خوب و قابل توجهی است.

وی با توجه به همکاری وزارت ارشاد با بخش خصوصی یادآور شد: در شورای عالی فضای مجازی امید است تا مقررات و تسهیلات لازم برای این حرکت فراهم شود.

انتظاری با بیان اینکه باید فعالان در حوزه‌های فضای مجازی و سایبری دست به دست هم دهند تا صنعت نمایشگاه در حوزه فضای مجازی را تبدیل به کار گسترده‌ای کنند، گفت: تمامی فعالان از جمله سازمان ملی رایانه‌ای و مجمع تشکل‌ها دعوت شده تا در تدوین مقررات و تشکیلات، هماهنگی و همفکری داشته باشند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در ادامه با بیان اینکه با ایجاد شورای عالی فضای مجازی، فرصت فوق‌العاده برای فعالان در کشور ایجاد شده است، گفت: این شورا نهاد راهبری است.

وی یادآور شد: فضای مجازی آینده و پایداری کشور را رقم می‌زند و در این عرصه مسائل جدی ممکن است مطرح شود که لازم است این فرصت‌ها برای کشور به غنیمت تبدیل شود.

وی در ادامه از به تصویب رسیدن شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور خبر داد و گفت: این شبکه پس از دو سال تاخیر به تصویب رسید و امید است سال آینده شاهد فعالیت آن باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها