امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64457
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد‌جواد فاطمی رئیس مرکز تحقیقات سوختگی در مراسم افتتاحیه سومین همایش ملی سوختگی اظهار داشت: مهمترین قدم در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد‌جواد فاطمی رئیس مرکز تحقیقات سوختگی در مراسم افتتاحیه سومین همایش ملی سوختگی اظهار داشت: مهمترین قدم در سوختگی پیشگیری است.

رئیس مرکز تحقیقات سوختگی با اشاره به برگزاری این گردهمایی گفت: این کنگره محصول فعالیت خیلی از بزرگان این رشته است و امیدواریم که کنگره سوختگی بتواند برای بهبود وضع سوختگی و درمان و بازتوانی راهکارهای موثری پیش روی همکاران قرار دهد.

در ادامه مراسم سلطانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه پاسخگو را دانشگاهی دانست که به مسائل مربوط به خود و جامعه تحت پوشش خود بپردازد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران مهمترین اصل در سوختگی را عوارض، عواقب و هزینه‌های گران عنوان کرد و گفت: در سوختگی پیشگیری اصل قضیه است.

سلطانی به قضیه شین‌آباد اشاره کرد و گفت: یک بخاری استاندارد چقدر خرج داشت که حالا باید عوارض غیراستاندارد بودن آن و خرجی را که بر افراد به جای گذاشته جبران کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که استانداردهای درمانی خدماتی با تحقیقات ارتقاء یابد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: طب کار می‌تواند ایمنی را ترویج دهد و دانشکده‌های بهداشت نیز در حوزه بهداشت محیط و ایمنی نیز می‌تواند نقش ایفا کند.

سلطانی به زمان ادغام دو دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: در زمان ادغام بحث اعتبار‌بخشی تهران بود و یکی از مواردی که به عنوان اعتبار و بالا بودن استاندارد مطرح شد ایمنی دانشجویان و کارمندان بود. مواردی چون پله فرار، کپسول آتش‌نشانی و غیره.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: قضیه سوختگی صرفا یک مقوله اجتماعی درمانی نیست بلکه نیاز به بیداری در سطح آموزشی و دانشگاه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار