امروز : پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64460
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه حسین امامی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری آذربایجان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه حسین امامی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری یکی از راه‌های توسعه و رونق اقتصاد آذربایجان غربی به عنوان استانی مرزی بوده و می‌تواند آثار و برکات متعددی برای استان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مجوزهای صادر شده از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأثیر مهمی در آشنایی گردشگران با جاذبه‌های استانی دارد، گفت: تمام دفاتر دارای مجوز باید در اجرای تورهای ورودی فعال باشند.

امامی به قابلیت‌های استان در جذب گردشگر اشاره کرد و گفت: یکی از راهکارهای جذب گردشگر می‌تواند تهیه بسته‌هایی متناسب با سلایق گوناگون و توزیع آنها در میان متقاضیان گردش‌های گروهی باشد.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با تأکید بر اهمیت رونق گردشگری در رونق اقتصادی منطقه، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در این زمینه به خوبی استفاده شود.

وی در همین راستا به توسعه گردشگری در مناطق جنگی نیز اشاره کرد و گفت: این امر در قالب کاروان‌های راهیان نور نیز می‌تواند گام مهمی در آشنایی مردم دیگر استان‌ها با مناطق آذربایجان غربی باشد.

امامی بر لزوم بهره‌گیری از راهکارهای مناسب برای توسعه گردشگری استان تأکید کرد و افزود: با توجه به وجود فرهنگ‌های مشابه و قرابت آداب و رسوم استان با دیگر استان‌های مجاور، اجرای تورهای تلفیقی بین استانی از طریق تعامل دفاتر گردشگری استان با دیگر استان‌های همجوار نیز می‌تواند در این راستا بسیار موثر باشد.
انتهای پیام/61006/ش20/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار