امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64470
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، پدرام سلطانی در مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با اشاره به تعامل بخش خصوصی و وزارت ارشاد در برگزاری ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، پدرام سلطانی در مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با اشاره به تعامل بخش خصوصی و وزارت ارشاد در برگزاری هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، اظهار داشت: بدون شک بخش خصوصی از این آزمون سربلند بیرون می‌آید و در مسیری حرکت می‌‌کند که جهانیان طی کرده‌‌اند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی در ادامه با بیان اینکه از سال 84 اعتماد به بخش خصوصی مبنای فعالیت‌ها در کشور قرار گرفت، بیان داشت: هم‌اکنون «اقتصاد فرهنگ» به عنوان حوزه مهم و راهبردی در جهان مطرح می‌شود.

سلطانی اضافه کرد: تا زمانی که فضای کسب و کار در حوزه فرهنگ مهیا نشود و این شرایط بهبود نیابد نمی‌توان انتظار رشد و پیشرفت داشت.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر بستن در چاه‌های نفت، گفت: این چاه‌ها صرفاً منابع زیرزمینی نیستند به طوری‌که بسیاری از نخبگانی که بازی‌های رایانه‌ای معروف را در آن‌سوی مرزها تولید می‌کنند، ایرانی هستند. بر همین اساس متاسفانه در این حوزه دریچه‌های نفت بسته نشده است.

وی متذکر شد: فقط نباید جلوی خام‌فروشی را بگیریم، بلکه باید در برابر فروش سرمایه‌های انسانی نیز بایستیم.

سلطانی یادآور شد: امروز در عرصه فرهنگ عقب مانده‌ایم و دلیل آن را می‌توان در نبود محیط کسب و کار در حوزه فرهنگ و امنیت شغلی جستجو کرد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی با بیان اینکه هم‌اکنون بنگاه‌های بزرگ مقیاس در حوزه فرهنگ نداریم، ادامه داد: باید پذیرفت که شرایط برای تمامی حوزه‌ها از جمله حوزه فرهنگ تغییر کرده است.

وی متذکر شد: در حوزه فرهنگ نیز باید اقتصاد اصالت پیدا کند به طوری‌که شاهد شکوفایی مستمر برای تولید‌کننده فرهنگی باشیم.

حضور 150 شرکت در هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال

در ادامه نیز محمدرضا طلایی، رئیس مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعاتی ایران با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه شاهد حضور 150 شرکت داخلی و خارجی بودیم، گفت:‌ هفتمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در فضایی بالغ بر 11 هزار متر مربع برگزار شده است.

وی با اشاره به رونمایی از 20 محصول نوآورانه در این دوره از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، اظهار داشت:‌ همچنین شاهد برگزاری 40 کارگاه آموزشی بودیم.

طلایی با بیان اینکه نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال تا یازدهم اسفندماه دایر است، خاطرنشان کرد:‌ در این دوره از نمایشگاه چهار هیئت تجاری از کشورهای مالزی، آذربایجان، کره‌جنوبی  و افغانستان حضور یافتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار