امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6448
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌ اول نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به سبک ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌ اول نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به سبک زندگی در حوزه انتخاب، گفت: ما برای انتخاب دوست، انتخاب مدرسه و معلم، انتخاب همسر و انتخاب در عرصه‌های اجتماعی از قبیل انتخاب رئیس جمهور باید تلاش کنیم که انتخاب‌مان سرسری نباشد.

وی با بیان اینکه انتخاب باید براساس نگاه دینی و دقت لازم باشد، افزود: دوست بد انسان را بیچاره می‌کند و لذا جوانان باید در انتخاب دوست دقت کنند و هر کسی که برای دوستی آنها را دعوت می‌کند، لبیک نگویند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به لزوم دقت در انتخاب همسر خطاب به جوانان گفت: آقایان و خانم‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند، باید در انتخاب خود مشورت بگیرند و دقت کنند چرا که انتخاب‌های سرسری، مشکلات زیادی برای آنها به وجود خواهد آورد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه انسان وقتی در معرض انتخاب قرار می‌گیرد باید توجه کند انتخاب او چه تأثیری در زندگی‌اش خواهد داشت، گفت که عرصه انتخاب از عرصه‌های مهم در سبک زندگی است.

وی در ادامه با بیان اینکه انسان باید در انتخاب‌های خود دین را معیار قرار دهد، افزود: جوانان بدانند که همسران متدین آنها را به سمت دین تشویق می‌کنند.

«از امام باقر (ع) سؤال شد چگونه زنی باید برگزید که ایشان فرمودند همسری متدین چرا که همسر متدین موجب عاقبت به خیری می‌شود؛ مفهوم این حرف اینست که اگر همسر انسان متدین نباشد، انسان عاقبت به خیر نخواهد شد».

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه باید همه تلاش کنند که در عرصه انتخاب دین و باورهای اعتقادی را مورد توجه قرار دهند، عنصر اخلاق را عنصری مهم در تجلی رفتارهای اعتقادی انسان‌ها دانست.

وی تصریح کرد: هر کسی که می ‌خواهد موفق باشد باید رفتارهایش اخلاقی‌تر باشد؛ چرا که در عرصه‌های فردی و اجتماعی نیز اخلاق‌مداری بسیار مهم است.

خطیب نمازجمعه تهران به اهمیت مشورت در ‌انتخاب‌ها تأکید کرد و گفت: روایتی از امیرالمومنین (ع) است که تصریح می‌فرمایند در انتخاب‌ها افراد دیندار و قانون‌مدار را انتخاب کنید.

آیت‌الله خاتمی بر همین اساس متذکر شد: افرادی که دیندار و قانون‌مدار باشند، منفعت‌طلب نخواهند بود؛ یعنی به قول اهل فن، قوم و خویش خود را اتوبوسی بر مسند نمی‌آورد.

وی تصریح کرد: فردی که به قوم و خویش خود نگاه کند و آنها را در مسئولیت‌های مهم بنشاند، قطعاً زیرمجموعه او نیز چنین کاری را دنبال خواهند کرد و لذا بهتر است در انتخاب‌های خود افرادی را برگزینیم که دیندار و قانون‌مدار باشند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: رئیس جمهور آینده باید دیندار و قانون‌مدار باشد و مردم نیز به رئیس جمهوری رای خواهند داد که چنین ویژگی‌هایی را داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار