امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64481
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، بزرگترین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران ساعتی پیش در محل قصر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، بزرگترین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران ساعتی پیش در محل قصر نمایشگاهی عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، مقامات عالی رتبه دولت ترکمنستان، سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم عشق‏‌آباد با قرائت پیام رئیس جمهور ترکمنستان و با حضور بیش از 100 شرکت در فضای بیش از 2000 متر مربع آغاز به کار کرد.
«قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در پیامی به این نمایشگاه که توسط «طاقان‌اف» معاون رئیس جمهور در امور بازرگانی قرائت شد، هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد را سهم به‌سزایی در توسعه و گسترش هر چه بیشتر تعاملات اقتصادی و تجاری میان 2 کشور دوست و برادر ترکمنستان و ایران قلمداد کرده است.

رئیس جمهور ترکمنستان در بخش دیگر این پیام ایران را به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته از نظر علم و فناوری نوین و صنایع توصیف و تأکید کرده‏ و عشق‏‌آباد قصد دارد روابط و همکاری در عرصه‏‌های اقتصادی، تجاری، انرژی، فناوری نوین، کشاورزی، حمل و نقل، پتروشیمی و... بیش از پیش توسعه و گسترش دهیم.
رئیس جمهور ترکمنستان برگزاری نمایشگاه مذکور را یک فرصت مناسب برای آشنایی از توانمندی و پیشرفت‌های شرکت‌های ایرانی عنوان و اظهار امیدواری کرد که نتایج آن می‌تواند در گسترش تعاملات دوجانبه میان ترکمنستان و ایران نقش مهمی داشته باشد.

مهندس «نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نیز طی سخنانی تأکید کرد که 2 کشور ایران و ترکمنستان از اشتراکات دیرینه تاریخی، تمدنی و دینی در منطقه بخوردارند و به همت دولت تدبیر و امید جمهوری اسلامی ایران به ریاست جمهوری روحانی، امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم روابط تجاری ایران با دنیا به ویژه با کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان مناسبات تجاری و سرمایه‌گذاری را ارتقا بخشیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در منطقه از امکانات منابع، ارتباطات ریلی، جاده‌ای و دریایی گسترده‌ای برخوردار می‌باشند و با اتصال راه آهن سه‌جانبه ایران، ترکمنستان و قزاقستان در آینده به یکدیگر امکانات بیشتری برای حمل و نقل و ترانزیت در این منطقه فراهم و شرکت‌های 2 کشور از این مزیت و سایر مزیت‌های موجود در 2 کشور استفاده می نمایند.
این مقام عالی رتبه دولت کشورمان تصریح کرد: ایران آمادگی خود را برای معرفی شرکت‌ها جهت پروژه‌های بزرگ و کوچک صنعتی در ترکمنستان اعلام می‌دارد و به‌منظور تسهیل در همکاری‏‌ها و رفع مشکلات، نماینده‌ای از طرف ایران جهت پیگیری امور تجاری و صنعت معرفی خواهیم کرد که کلید راه توسعه برای رسیدن به اهداف تجاری را پیدا کنند.

در هشتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در عشق‌آباد که برای نخستین بار بیش از 100 شرکت ایرانی و بیش از 250 نماینده از محافل تجاری، صنعتی، سرمایه گذاری، فناوری نوین و... محصولات و توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشته که به مدت 3 روز در محل قصر نمایشگاهی عشق آباد ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها