امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64489
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، سازمان جهانی شاهد و دیدبان شفافیت افغانستان گزارشی را منتشر کرد که به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، سازمان جهانی شاهد و دیدبان شفافیت افغانستان گزارشی را منتشر کرد که به نشانه‎ها و احتمالات جنگ بر سر منابع طبیعی در افغانستان اشاره دارد.

در گزارش یاد‎شده هشدار داده شده است که اگر برنامه‎های مناسبی از سوی دولت افغانستان در این مورد طرح و اجرا نگردد، مشکلات و منازعه‎های جدی بر سر منابع طبیعی، در انتظار افغانستان خواهد بود.

این 2 نهاد از نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان نیز خواسته‎اند تا طرح‎های مناسبی برای رفع احتمال جنگ بر سر منابع طبیعی در  افغانستان در نظر گیرند.

در این گزارش آمده است: افراد با نفوذ محلی عامل اصلی جنجال و منازعه بر سر منابع طبیعی در کشور خواهند بود.

در این گزارش به نقل از «استیفن کارتر»، مسئول سازمان جهانی شاهد در افغانستان آمده است: در نبود راهبردهای پیش گیرانه از سوی دولت افغانستان، بروز جنگ بر سر منابع طبیعی باعث از بین رفتن و استفاده نامناسب از این منابع خواهد شد.

کارتر یادآور شده است که حکومت افغانستان در چند سال گذشته گام‎های مثبتی در راستای کاهش خطرات منازعه بر سر منابع طبیعی انجام داده است، اما این اقدامات کافی نیست.

وی در ادامه از نامزدهای پست ریاست جمهوری افغانستان خواسته است که به محض پیروزی در انتخابات آینده این کشور، برنامه‎هایی مناسب برای کاهش احتمال رویارویی و درگیری مسلحانه بر سر منابع طبیعی به مورد اجرا قرار دهند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها