امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64516
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در مراسم رونمایی از دومین گزارش حقوق بشر سالانه این کشور از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در مراسم رونمایی از دومین گزارش حقوق بشر سالانه این کشور از کشورهای مختلف درباره مسائل مختلف اظهار نظر کرد.

این مقام آمریکایی گفت: «ما درباره کشورهای دیگر گزارش‌های حقوق بشر منتشر می‌کنیم اما می‌دانیم که خودمان هم کامل نیستیم.»

وی افزود که گزارش حقوق بشر این سال به موقع منتشر شده است. کری گفت در سوریه صدها نفر در یک شب مرگبار، هنگامی که یک دیکتاتور آسمان را با گاز سمی مسموم کرد، کشته شدند.

وزیر خارجه آمریکا از تصمیم دولت اوگاندا برای وضع مجازات علیه هم‌جنس‌گرایان در این کشور هم انتقاد کرد و گفت این کشور افراد را به خاطر آنچه که هستند مجرم می‌شمارد.

کری درباره کره شمالی گفت که هیئتی از سازمان ملل متوجه جنایت‌های تمام عیار کره شمالی علیه بشریت شده است.

وی بار دیگر به مسئله سوریه بازگشت و گفت که اولین استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی توسط «دیکتاتوری در سوریه» صورت گرفت که تلاش کرد آرمان‌های مردمش را سرکوب کند.
جان کری ادعا کرد سوریه سردمدار ناقضان حقوق بشر در سال ۲۰۱۳ بوده است.

این مقام آمریکایی درباره اوکراین گفت قدرت مردم، به ندرت همانند آنچه در اوکراین رخ داد، دیده شده است.

د راین مراسم معاون حقوق بشر جان کری گفت که از زمان روی کار آمدن دولت روحانی در ایران، در این کشور تغییرات معنادار اندکی در زمینه حقوق به وقوع پیوسته‌اند. وی ادعا کرد شکنجه و مسائل حقوق بشری دیگر کماکان در این کشور ادامه دارد.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها