امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64545
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین قسمت مجموعه فیلم اکشن و ماجراجویانه «هابیت» از با سر و صدای زیاد در این کشور آسیایی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دومین قسمت مجموعه فیلم اکشن و ماجراجویانه «هابیت» از با سر و صدای زیاد در این کشور آسیایی به نمایش عمومی در می‌آید.
 
به دنبال موفقیت 33 میلیون دلاری این فیلم در سه روز اول نمایش در کشور چین، اهل فن می گویند تماشاگران ژاپنی هم استقبال بالایی از آن خواهند کرد.
 
فروش بالای افتتاحیه قسمت دوم «هابیت» در چین، فروش کلی بین المللی آن را به رقم 637 میلیون رساند. به همین دلیل، پیش بینی می شود فروش کلی بین المللی فیلم از مرز 700 میلیون دلار بگذرد.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند با اضافه کردن رقم فروش آمریکای شمالی به رقم فروش بین‌المللی 637 میلیون دلاری، رقم بالای 894 میلیون دلار حاصل می‌شود.

این موفقیت بسیار خوب مالی جهانی فیلم (هم آمریکا و هم بقیه کشورهای دنیا) رضایت خاطر تهیه‌کنندگان آن در کمپانی برادران وارنر را فراهم کرده است.

با عنایت به این رقم فروش کلان است که مسولان کمپانی برادران وارنر می‌گویند در روزهای پایانی سال جاری میلادی ، چشم‌ انتظار موفقیت بالای قسمت سوم مجموعه فیلم «هابیت» هستند.

سومین قسمت فیلم با نام «هابیت: رفت و برگشت دوباره» در تاریخ هفدهم دسامبر سال جاری میلادی به روی پرده سینماهای آمریکا و بقیه کشورهای جهان می‌رود.

قسمت سوم «هابیت» آخرین قسمت از این مجموعه فیلم است که به نمایش عمومی در می‌آید. قصه این سه‌گانه، پیش درآمدی بر سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها»ست.

کارگردانی هر دو مجموعه فیلم سه قسمتی «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» را پیتر جکسن استرالیایی تبار به عهده داشته و بازیگران آن هم همگی یکی هستند.

«هابیت»‌ها هم مثل سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» بر اساس قصه کتاب‌های جی‌ آرآر تالکین ساخته شد. فیلم‌نامه اقتباسی «هابیت»‌ها را جکسن با همکاری فران والش نوشت.

برعکس «ارباب حلقه‌ها» که فیلمی سه قسمتی از کتاب سه جلدی تالکین بود، «هابیت» یک کتاب دو جلدی بود که به صورت یک سه‌گانه سینمایی درآمد.

هزینه تولید قسمت دوم فیلم، حدود 80 میلیون دلار شد. کل صحنه‌های هر سه قسمت «هابیت» در لوکیشن‌های نیوزیلند و استرالیا فیلم برداری شد.

قسمت اول این سه‌گانه در دوازدهم دسامبر سال 2012 به روی پرده سینماها رفت و 303 میلیون دلار در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی فروش کرد.

پیتر جکسن پس از پایان کار تولید قسمت سوم «ارباب حلقه‌ها» در سال 2003، قصد داشت «هابیت‌»ها را جلوی دوربین ببرد.اما اختلاف او با تهیه‌کنندگان این مجموعه فیلم، باعث یک وقفه چند ساله در امر تولید آن شد.
 
نکته جالب این است که تهیه‌کنندگان فیلم هم با وجود اختلافاتی که با جکسن داشتند، معتقد بودند وی بهترین گزینه برای کارگردانی این مجموعه فیلم است و حاضر شدند کار ساخت آن را به دست فیلم‌ساز دیگری بسپارند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها