امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64570
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۷
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه مواضع خود در شرق حلب و به طور مشخص در نزدیکی فرودگاه بین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه مواضع خود در شرق حلب و به طور مشخص در نزدیکی فرودگاه بین المللی این شهر را که دو منطقه «تله برکات» و «أرض الحمراء» تا شرق منطقه «السکن الشبابی» را در برمی‌گیرد، تحکیم کردند.

این پیروزی‌ها پس از عملیات‌های گسترده ارتش سوریه در دو محور «تله الغالیه» و محور «تله الـ اف ام» حاصل شد، به گونه‌ای که از این دو نقطه نیروهای ارتش سوریه منطقه تله برکات را دور زده و پس از درگیری‌های شدید و سخت با گروه‌های مستقر در این منطقه آن را به تصرف خود درآوردند.

منابع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه خاطر نشان کردند: در جریان عملیات ارتش سوریه بیش از 40 تروریست کشته شدند و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

این منابع در ادامه توضیح دادند که عناصر جبهه النصره پیش از خروج از این منطقه اقدام به بمبگذاری ساختمان‌ها و بناها و خیابان‌های منطقه با هدف مقابله ارتش سوریه کردند که نیروهای ارتش سوریه نیز اقدام به خنثی سازی بسیاری از آنها کردند.

با تسلط ارتش سوریه بر این مناطق، واحدهای ارتش می‌توانند به راحتی به سمت منطقه السکن الشبابی پیشروی کنند که یکی از مهمترین پایگاه‌های گروه‌های مسلح در حلب و مرکز عملیات‌های آنها به سمت شرق و شمال ریف حلب به شمار می‌آید.

ارتش سوریه تلاش می‌کند، با تسلط بر منطقه السکن الشبابی تمام راه‌های امدادی و کمک‌رسانی نظامی و لجستیکی گروه‌های مسلح در ریف شمالی حلب را به طور کامل قطع کند و حلقه محاصره شهر حلب را تنگ‌تر کند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار