امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64572
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۷
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر احمد توکلی در همایش بررسی مبانی اقتصاد انقلاب اسلامی در بوشهر اظهار داشت: ثبات مدیریت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر احمد توکلی در همایش بررسی مبانی اقتصاد انقلاب اسلامی در بوشهر اظهار داشت: ثبات مدیریت از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با ثبات مدیریت از به وجود آمدن مشکلاتی که در این راستا دامنگیر مردم می‌شود جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: اجرای ثبات مدیریتی می‌تواند به اقتصاد مقاومتی نیز کمک شایانی داشته باشد.

توکلی در ادامه به مبانی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی مقاوم شدن اقتصاد در برابر تکان‌های خارجی است و اقتصادی که در برابر تکان‌های خارجی شکننده باشد بدون شک اقتصاد مقاومی نخواهد بود.

نماینده مردم تهران به تعدادی از تکان‌های خارجی اشاره کرد و گفت: تکان ناشی از کاهش درآمد صادراتی، تکان ناشی از افزایش نرخ ارز، تکان ناشی از افزایش نرخ محصولات وارداتی، تکان ناشی از عدم تکمیل زنجیره تولید، عدم تنوع خریداران و فروشندگان در تجارت خارجی از جمله موارد تکان‌های خارجی است که بر اقتصاد تاثیر منفی فراوانی می‌گذارند.

توکلی ادامه داد: وضعیت ایران در زمان جنگ و همچنین زمان فعلی از موارد تکان ناشی از تحریم‌های سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود.

وی در ادامه به موارد مورد نیاز انعطاف‌پذیری اقتصاد اشاره کرد و گفت: تعهد و وطن دوستی، مبرا بودن سیاست‌گذاران و کارگزاران از فساد سیاسی و تنوع تولیدات از مواردی است که می‌توانند به انعطاف‌پذیری اقتصاد کمک کنند.

توکلی با اشاره موارد مورد تاکید رهبر انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: تعیین شرایط و فعال‌سازی تمام امکانات و منابع مالی برای ایجاد کارآفرینی موجب افزایش رشد ملی می‌شود و می‌تواند ایفاکننده نقش اساسی در ایجاد اقتصاد مقاومتی باشد.

نماینده تهران ادامه داد: افزایش درآمد طبقات متوسط و کم درآمد می‌تواند کمک وافری به کاهش فاصله طبقاتی در بین اقشار جامعه کند.

توکلی تصریح کرد: برای توسعه شرکت‌های فرا ملیتی نظیر نفت و گاز باید با ارتباط اقتصادی با سایر کشورها تقسیم کار جهانی صورت بگیرد.

وی گفت: سیاست داخلی باید در جهت افزایش سود صاحبان ثروت قرار بگیرد و در این راستا باید بخش خصوصی با اهداف مدیریت سیاسی در انطباق کامل باشد.

توکلی گفت: پیشتازی در اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد جوامع اطلاعاتی در شبکه اینترنت از راه‌های توسعه است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی افزود: انرژی هسته‌ای، لیزر و نانو از رشته‌هایی هستند که بنیان دانش و فناوری را در کشور تغییر می‌دهند و می‌توانند به توسعه اقتصادی کمک کنند.

وی خاطر نشان کرد: مهندسی سطح نیز از روش‌های نوین توسعه به شمار می‌رود و می‌توان با پرداختن به ابعاد گسترده آن گامی بلند در جهت توسعه کشور برداشت.
انتهای پیام/66006/ط
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها