امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64574
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۷
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی ظهر امروز در نخستین کنگره شهدا و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی ظهر امروز در نخستین کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان تهران که با حضور آیت‌الله نوری همدانی و علماء و خانواده معظم شهدا، ائمه جمعه استان تهران و مردم شهید‌پرور ایران اسلامی در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) برگزار شد، با اشاره به نقش روحانیت در طول دوران بسیار حساس غیبت کبری گفت: خوشبختانه روحانیت شیعه همواره پیشتاز بوده است.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در طول بیش از یک هزار سال از غیبت کبری روحانیت معظم، علماء، مراجع عظام در عرصه ترویج و پاسداری از گفتمان نبوی و علوی آنچه که در توان داشتند (بیان، قلم، آبرو ، جان و ...) مضایقه نکردند. از شیخ طوسی (ره) تا آیت‌الله بروجردی (ره) و دیگر مراجع و بزرگان در این راستا تلاش‌های شایانی داشتند و این رسالت بسیار مهم و سنگین را عهده‌دار بودند.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: سرانجام در دوره ما ثمره تلاش بیش از یک هزار سال مجاهدت و مبارزه علماء بزرگ بزرگ به منصه ظهور رساندند و بعد از 15 قرن حکومتی بر مبنای گفتمان نبوی و علوی و فقه جعفری در این کشور شکل گرفت.
 
حجت‌الاسلام سعیدی با اشاره به نقش برجسته‌تر روحانیت در 200 سال اخیر بیان داشت: نقش ویژه مرحوم ملا علی کنی در قرارداد رویترز، میرزای شیرازی در جنبش تنباکو، شیخ فضل‌الله نوری در مشروطیت، آیت‌الله کاشانی، شهید ‌نواب صفوی و دیگر یاران ایشان در نهضت ملی ایران، شهید مدرس و هزاران عالم فرهیخته در طول این سال‌ها نقش آن‌ها بسیار بارز بوده است.

پیشتازی روحانیت در انقلاب اسلامی/پیشتازی قراردادی نیست، جوهر می‌خواهد
 
حجت‌الاسلام سعیدی با اشاره به پیشتازی روحانیت در عرصه‌های مختلف انقلاب گفت: پیشتازی قراردادی نیست، پیشتازی جوهره می‌خواهد. اگر بنا است روحانیت همواره پیشتاز باشد باید به الزامات پیشتازی توجه کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه پیشتازی الزاماتی دارد، عنوان کرد: دنیای استکبار می‌خواست امام راحل را منزوی کند و در این راستا با تمام توان تلاش می‌کرد که بگوید امام خمینی (ره) رهبر نیست اما امام راحل با یک سخنرانی تمام توطئه‌های آن‌ها را نقش بر آب می‌کرد.
 
وی ادامه داد: روحانیت همیشه پیشتاز بوده است و این پیشتازی قراردادی نیست بلکه الزاماتی دارد و اگر روحانیت می‌خواهد همواره پیشتاز باشد باید به این الزامات توجه کند.
 
تاریخ مملو از نقش آفرینی روحانیت بوده است
حجت‌الاسلام سعیدی به بررسی مقطع تاریخی غیبت کبری تا انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در طول این دوران که به پیروزی انقلاب اسلامی رسید سعی و تلاش روحانیت قابل انکار نیست.
 
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه تاریخ مملو از نقش آفرینی روحانیت بوده است، تصریح کرد: در طول بیش از هزار ساله دوران غیبت نقش روحانیت بسیار درخشان است.
 
انتهای پیام/2462/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها