امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 64576
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۴۷
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار قضایی فارس آیت الله احمد محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده کهریزک ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس آیت الله احمد محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده کهریزک اظهار داشت: در این زمینه حجت الاسلامی محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه اظهار نظر خواهند کرد.

وی همچنین درباره پرونده های قصاصی که حکمشان هنوز نهایی نشده است گفت: پرونده های قصاص را رئیس قوه قضاییه باید تنفیذ کند.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: حکم قصاص در دادگاه صادر می شود و پس از تأیید ولی فقیه یا نماینده وی یا یک مجتهد، حکم دادگاه برای اجرا تنفیذ می شود.

محسنی گرکانی درباره برخی انتقادها از اطاله دادرسی در دیوان عالی کشور و متفاوت بودن زمان رسیدگی به پرونده ها گفت: آمار پرونده ها در دیوانعالی کشور خیلی بالا رفته است و نیروی انسانی و کادر قضایی در این دیوان کم است.

وی ادامه داد: قضات دیوانعالی نمی توانند چشمان خود را روی پرونده ها بسته و اقدام به صدور رأی کنند بلکه باید با دقت رئیس و مستشار شعبه پرونده را مطالعه و رأی خود را مبنی بر ابرام یا نقض حکم صادر کنند.

رئیس دیوانعالی کشور گفت: دیوانعالی کشور در مجموع 33 شعبه دارد که 2 شعبه آن در قم و یک شعبه آن در مشهد مستقر هستند اما این 33 شعبه باید به تمام پرونده هایی که از سراسر کشور ارجاع می شود، رسیدگی کنند.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها